Arabia Saudyjska: 6-letni chłopiec zamordowany na oczach matki. Odcięto mu głowę - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

niedziela, 10 lutego 2019

Arabia Saudyjska: 6-letni chłopiec zamordowany na oczach matki. Odcięto mu głowęNa ochach zrozpaczonej matki zamordowano 6-letniego chłopca. Dziecko zostało ugodzone nożem w klatkę piersiową, a następnie odcięto mu głowę.


foto: mirrorTa bestialska zbrodnia miała miejsce w Medynie. Mama z 6-letnim synkiem zwiedzała świątynię proroka Mahometa. Jak informuje portal mirror.co.uk kobieta została zapytana o to, czy jest szyitką.


„Matka miała potwierdzić, że jest szyitką. Wtedy zaczął się prawdziwy koszmar. Pod świątynię podjechało auto, z którego wysiadło kilku mężczyzn. Zabrali chłopca i odjechali kilkanaście metrów. Tam dokonali zbrodni na dziecku” – informuje Mirror. 


„Co więcej nikt z ludzi nawet nie zareagował, nikt się nie sprzeciwił. W sprawie nie ma nawet oficjalnego stanowiska władz” – podała organizacja Shia Rights Watch, walcząca o prawa mniejszości szyickich.

Shia Rights Watch, grupa obserwatorów z Waszyngtonu, stwierdziła: „Nie było interwencji od nikogo i dotychczas nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi od władz.”

Szyicka społeczność pogrążona jest w żałobie.
Przypomnijmy, że w Arabii Saudyjskiej większość zamieszkiwanych tam ludzi to sunnici. Od wieków trwa tam walka z szyitami.

Renata Zalewska-Ociepa
źródło: nczas.com/ mirror.co.uk

« PREV
NEXT »

Popularne na YouTube

Popularne na Facebooku

Popularne