11-latka zgwałcona przez 65-letniego partnera babci. Władze nie zgodziły się na aborcję - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

czwartek, 28 lutego 2019

11-latka zgwałcona przez 65-letniego partnera babci. Władze nie zgodziły się na aborcję


11-letniej dziewczynce z Tucuman w Argentynie odmówiono aborcji po tym, jak została zgwałcona  przez partnera swojej babci. Dziecko urodziło się przez cesarskie cięcie, nie wiadomo czy przeżyje.


foto: 
France 24

11-latka z argentyńskiego miasta Tucuman została zgwałcona. Sprawcą przemocy seksualnej okazał się 65-letni partner jej babci. 11-latka oraz jej siostry trafiły pod opiekę babci, ponieważ dwie starsze dziewczynki były wcześniej wykorzystywane seksualnie przez partnera matki.

Kiedy nastolatka dowiedziała się, że jest w ciąży, dwa razy próbowała popełnić samobójstwo. W rozmowie ze szpitalnym psychologiem miała powiedzieć: "Chcę, żebyście usunęli to, co ten starzec włożył we mnie".

Lucia i jej matka wielokrotnie domagały się przeprowadzenia aborcji, ale nie władze nie wyraziły na to zgody. Sąd orzekł bowiem, że decyzję ws. ciąży mają podjąć lokalne organy ds. zdrowia. Te, jak informuje "Buenos Aires Times", nakazały dyrektorce szpitala powziąć kroki, by "uratować oba życia".

We wtorek, w 23. tygodniu ciąży, lekarze zdecydowali się jednak na przeprowadzenie cesarskiego cięcia. - Uratowaliśmy życie 11-letniej dziewczynki, która przez miesiąc była torturowana przez prowincjonalny system opieki zdrowotnej - powiedziała dziennikarzom Cecilia Ousset, jedna z lekarek przeprowadzających zabieg.

Organizacje walczące o prawa kobiet są oburzone sprawą Lucii. Mówią o tym, że dziecko potraktowano jak inkubator, że je torturowano oraz że to niebezpieczne, jak ogromną władze mają urzędnicy i nie dało się temu zapobiec.

Działacze anti-choice (zwani również pro-life) nie są natomiast usatysfakcjonowani tym, że dziewczynka była zmuszona do urodzenia. Ich zdaniem powinno się jeszcze czekać z rozwiązaniem, by noworodek miał większe szanse na przeżycie. Z kolei arcybiskup Tucuman Carlos Sanchez nagrał przesłanie, w którym ujawnił prawdziwe imię i nazwisko zgwałconej dziewczynki i wezwał Chrześcijan do "obrony każdego życia".

Po zabiegu 11-latka była "w dobrej kondycji". Jednak zdaniem lekarki, jej dziecko nie przeżyje.źródło: PolsatNews/ rmf24/ wprostgazeta.pl
« PREV
NEXT »

Popularne na Facebooku

Popularne