Zastrzelił kolegę, gdyż ten go o to poprosił - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

środa, 2 stycznia 2019

Zastrzelił kolegę, gdyż ten go o to poprosił


Prokuratura Okręgowa w Białymstoku skierowała do Sądu Okręgowego w Białymstoku akt oskarżenia przeciwko Karolowi K. , któremu zarzucono popełnienie zabójstwa.


foto ilustracyjne: 
gunservis

W toku postępowania przygotowawczego przesłuchano kilkunastu świadków, przeprowadzono liczne przeszukania oraz oględziny miejsc i zabezpieczonych przedmiotów, dokonano wizji lokalnej, a także uzyskano szereg opinii biegłych w tym z zakresu medycyny sądowej, daktyloskopii, badania broni i balistyki, chemii oraz psychiatrii sądowej. 


Z ustaleń śledztwa wynika, że w dniu 30 października 2017 r. w mieszkaniu Mariana S. w jednej z podhajnowskich miejscowości odbywała się zakrapiana impreza, w której uczestniczyło kilka osób, w tym również oskarżony. Zamordowany  Marian S. żalił się, że w związku ze swoją sytuacją osobistą nie widzi sensu dalszego życia. Po pewnym czasie uczestnicy spotkania znudzili się tą tematyką, zaś rozmowę z Marianem S. kontynuował jedynie Karol K. W jej trakcie pokrzywdzony przyniósł karabin Mauser 98, kal. 8/57 i przekazał go oskarżonemu, który po wymierzeniu w głowę Mariana S. oddał strzał, powodując jego śmierć.Karol K. przyznał się do popełnienia zarzuconego mu czynu i wyjaśnił, że dokonał zabójstwa Mariana S. na jego prośbę, chcąc ulżyć jego cierpieniom. Od chwili zatrzymania w dniu 30 października 2017 r. pozostaje on tymczasowo aresztowany. Wymieniony był uprzednio karany m.in. za stosowanie przemocy i gróźb karalnych wobec funkcjonariusza publicznego, za co odbył karę pozbawienia wolności w wymiarze ponad 6 miesięcy, co skutkowało przyjęciem, że działał on w warunkach powrotu do przestępstwa (recydywy).

Za popełnienie zarzuconego czynu Karolowi K. grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, kara 25 lat pozbawienia wolności, albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.
« PREV
NEXT »

Popularne na Facebooku

Popularne