FAKTY
latest

reklama

Fakty

fakty

Wjechała na pasach w 82-latkę. Zobacz przerażające nagranie


Przy ul. Kościuszki w Gliwicach 30-letnia kierująca samochodem marki Opel Zafira potrąciła przechodzącą na oznakowanym przejściu dla pieszych 82-letnią kobietę. Poszkodowana doznała obrażeń ciała, przewieziono ją do szpitala. Kierującej zatrzymano prawo jazdy. Postępowanie prowadzi KMP Gliwice. Podczas weekendu odnotowano też (w naszym rejonie) inne potrącenia na przejściach...


foto: policja

Na nagraniu wykonanym telefonem komórkowym (zgrano obraz z monitora) widzimy moment potrącenia 82-latki. Niech to będzie przestroga dla kierowców! Być może po obejrzeniu filmu skłonimy kogoś do refleksji i zwiększymy świadomość, jak odpowiedzialnym zajęciem jest kierowanie pojazdem. Policjanci apelują o szczególną ostrożność w miejscach, w których mogą pojawić się piesi.


Statystyki wskazują, że do zdarzeń w miejscach udostępnionych dla ruchu pieszego dochodzi najczęściej w miesiącach jesienno-zimowych, w godzinach, w których, z uwagi na wcześnie zapadający zmierzch, jest ograniczona widoczność. 

Przejścia dla pieszych są paradoksalnie jednymi z najmniej bezpiecznych miejsc na drogach. Powodów takiego stanu rzeczy jest wiele: nieuwaga kierowców, nieostrożność pieszych, wspomniana zła widoczność, wynikająca również z oślepiania kierowców przez nadjeżdżające z naprzeciwka pojazdy, zbyt duża prędkość samochodów.


« PREV
NEXT »

Popularne