Tragedia w Ostrowie. Nie żyje 4-miesięczne niemowlę. Sprawę bada prokuratura - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

sobota, 5 stycznia 2019

Tragedia w Ostrowie. Nie żyje 4-miesięczne niemowlę. Sprawę bada prokuraturaProkuratura Okręgowa w Ostrowie Wielkopolskim bada przyczyny śmierci 4-miesięcznego niemowlęcia, które zmarło w jednej z ostrowskich kamienic położonych w centrum miasta. Rodzice byli pod wpływem alkoholu.


foto: policjaDzień wcześniej dziecko kaszlało do godziny 2-3 w nocy. W piątek rano rodzice czteromiesięcznej dziewczynki zauważyli, że ich dziecko nie daje oznak życia. Wezwali na miejsce zdarzenia - do mieszkania w jednej z kamienic w centrum Ostrowa Wielkopolskiego - policję i pogotowie ratunkowe.

Rzecznik prokuratory w Ostrowie Wielkopolskim, Maciej Meler, wypowiedział się w tej tragicznej sprawie:

Ze wstępnych ustaleń wynika, że dziecko było chore. Czynności, jakie na miejscu prowadzi prokurator, zmierzają do ustalenia, czy rodzice zapewnili dziewczynce właściwą opiekę. Dodał, że dopiero dochodzenie pozwoli odpowiedzieć na pytanie, co było przyczyną śmierci dziewczynki.

W domu oprócz rodziców zmarłego niemowlęcia mieszka także kilkoro rodzeństwa. Na razie nie wiadomo, jak doszło do śmierci dziecka.

W najbliższym czasie przeprowadzona zostanie sekcja zwłok 4-miesięcznego niemowlęcia.

Rodzina jest po opieką Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Ma asystenta rodziny.

Jak informuje portal ostrow24.tv: Badanie alkomatem rodziców wykazało alkohol. Dziecko miał rozszczep podniebienia. Powoduje ono sporą produkcję śliny.


źródło: fakt24/ ostrow24.tv/ http://wlkp24.info/ rmf24
« PREV
NEXT »

Popularne na Facebooku

Popularne