Spiłował swojemu psu zęby szlifierką, kombinerkami wyrwał sutka na żywca. 56 – latek usłyszał zarzuty - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

piątek, 11 stycznia 2019

Spiłował swojemu psu zęby szlifierką, kombinerkami wyrwał sutka na żywca. 56 – latek usłyszał zarzuty


Prokuratura Rejonowa w Rawie Mazowieckiej skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko 56 – letniemu mężczyźnie, oskarżając go znęcanie się nad psem ze szczególnym okrucieństwem poprzez głodzenie, złośliwe straszenie, oraz stosowanie wyjątkowo drastycznych form przemocy fizycznej. Oskarżonemu grozi kara pozbawienia wolności w wymiarze do lat 5.

foto: policja

Postępowanie w tej sprawie zostało zainicjowane w wyniku złożenia zawiadomienia przez przedstawicielkę jednej z fundacji mającej na celu ochronę zwierząt. Dotarły do niej bowiem informacje o tym, że jeden z mieszkańców powiatu rawskiego może znęcać się nad swoim psem. W dniu 9 września 2018 roku funkcjonariusze policji udali się na teren wskazanej posesji. Zastali tam 56 – latka wraz z innym mężczyzną podczas spożywania alkoholu. 


W trakcie przeszukania w budynku gospodarczym odnaleźli psa rasy owczarek środkowoazjatycki. Już wstępne oględziny zwierzęcia wykazały, że pies jest wychudzony, zapchlony, ma spiłowane wszystkie zęby aż do granicy dziąseł oraz ranę na sutku . 

Na miejscu zabezpieczono szlifierkę kątową oraz kombinerki, które prawdopodobnie zostały użyte do popełnienia przestępstwa.

W wyniku przeprowadzenia badania psa przez lekarza weterynarii ustalono, że pies jest skrajnie zaniedbany, bojaźliwy, silnie wychudzony, ma bardzo wyraźnie zaznaczone żebra, posiada mechaniczne uszkodzenie jednego z sutków i spiłowane prawdopodobnie szlifierką kątową wszystkie zęby do poziomu dziąseł z otwartymi komorami miazgi zębowej.

56 – latek został zatrzymany. Odebrano mu wycieńczone i wygłodzone zwierzę. Usłyszał zarzut znęcania się nad psem ze szczególnym okrucieństwem. Podczas przesłuchania nie przyznał się do przedstawionego mu zarzutu. Wyjaśnił, że próbował wyrwać psu kombinerkami kleszcza, lecz później okazało się, że był to jego sutek. Zaprzeczył natomiast, aby spiłował psu zęby szlifierką. 

Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności w wymiarze do lat 5. 

Z całą pewnością wcześniejsza karalność, w tym za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu oraz drastyczny sposób znęcania znajdą odzwierciedlenie we wnioskach o wymiar kary, które w tej sprawie prokurator złoży przed sądem.

« PREV
NEXT »

Popularne na Facebooku

Popularne