Oświęcim: Rodzina zatruła się czadem. 12-latka w stanie ciężkim śmigłowcem LPR została przetransportowana do szpitala - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

poniedziałek, 7 stycznia 2019

Oświęcim: Rodzina zatruła się czadem. 12-latka w stanie ciężkim śmigłowcem LPR została przetransportowana do szpitalaWczoraj po godzinie 12 służby ratunkowe odebrały zgłoszenie. W jednym z mieszkań w Oświęcimiu przy ul.Pileckiego doszło do zasłabnięcia 12-latki a w mieszkaniu był użytkowany piecyk gazowy. Dziewczynka w ciężkim stanie została przetransportowana helikopterem LPR do szpitala.

foto: oświęcim rodzina zatruła się czadem


Tuż po południu Centrum Powiadamiania Ratunkowego otrzymało informację, że w mieszkaniu jednego z bloków na osiedlu Zasole zasłabła 12-latka. Na miejsce wyruszyły służby ratownicze.Przybyłe na miejsce służby potwierdziły informację. W mieszkaniu stężenie CO wynosiło ponad 500 ppm.

Do szpitala zostały przewione trzy osoby w tym matkę oraz dwie jej córki 12 i 15-letnią. Matka i jej starsza córka po badaniach opuściły już szpital natomiast 12-latka została przetransportowana helikopterem LPR do Szpitala Św. Barbary w Sosnowcu, skąd karetką trafiła do Instytutu Medycyny Pracy i Zdrowia Środowiskowego gdzie znajduje się specjalna komora hiperbaryczna. Pomiar stężenia karboksyhemoglobiny w jej organizmie oscylował pomiędzy 20 a 30 %.

źródło: oswiecim112/ rmf24
« PREV
NEXT »

Popularne na Facebooku

Popularne