Zamość: Nietrzeźwy 21-latek sprawcą wypadku. Dwie osoby zostali przewiezieni do szpitala - Głos Wojewódzki
Najnowsze Wiadomości
latest

reklama

loading...

wtorek, 25 grudnia 2018

Zamość: Nietrzeźwy 21-latek sprawcą wypadku. Dwie osoby zostali przewiezieni do szpitala


Ponad półtora promila alkoholu w organizmie miał 21-latek z gminy Krasnobród, który w m. Malewszczyzna kierując samochodem m. Volkswagen wpadł w poślizg i uderzył w drzewo. Podróżowała z nim 19-latka oraz 24-latek. Wszyscy z obrażeniami ciała zostali przewiezieni do szpitala. Szczegółowy przebieg wypadku wyjaśniają policjanci i apelują o trzeźwość za kierownicą.

foto: policja

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w  m. Malewszczyzna. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że 21-letni mieszkaniec gminy Krasnobród siedząc za kierownicą samochodu marki Volkswagen nie dostosował prędkości do panujących warunków i nagle wpadł w poślizg. Samochód zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Załoga karetki pogotowia do szpitala przewiozła kierującego volkswagenem oraz dwoje pasażerów: 19-letnią mieszkankę gminy Zamość oraz 24-latka z gminy Miączyn.


Policjanci sprawdzając trzeźwość 21-latka ustalili, że kierując pojazdem był pod działaniem alkoholu. Badanie wykazało, że w jego organizmie było ponad półtora promila alkoholu.  
Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości odpowie przed wymiarem sprawiedliwości. Kodeks karny za tego typu przestępstwo przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 2. Siadając za kierownicę z promilami i powodując wypadek naraził również na utratę zdrowia pasażerów, których przewoził. To również nie umknie uwadze sądu.


Szczegółowy przebieg wypadku badają policjanci i kolejny raz przypominają kierowcom o odpowiedzialnym zachowaniu. Każdy powinien mieć świadomość, że jazda na podwójnym gazie to przestępstwo, którego skutki mogą być tragiczne. Pijany kierowca naraża, bowiem na utratę zdrowia a nawet życia nie tylko siebie, ale również innych uczestników ruchu. Policjanci apelują również do osób, które widzą nietrzeźwą osobę wsiadająca za kierownicę – nie bądźmy obojętni, reagujmy aby pijany kierowca nie wyjechał na drogę.  
D.K-B.
loading...
« PREV
NEXT »

Popularne

loading...