Wysoki rangą niemiecki policjant proponował seks 13-latce - Głos Wojewódzki
Najnowsze Wiadomości
latest

reklama

loading...

sobota, 29 grudnia 2018

Wysoki rangą niemiecki policjant proponował seks 13-latceWrocławski sąd zadecydował o losie niemieckiego policjanta, oskarżonego o próbę uwiedzenia małoletniej. Mike Alois S. usłyszał wyrok sześciu miesięcy więzienia w zawieszeniu na dwa lata – informuje „Gazeta Wrocławska”. – Nie ma wątpliwości co do winy oskarżonego – mówiła sędzia Izabela Krupa.


foto: pixabay


Do zdarzenia, za które przed sądem odpowiadał Mike S., doszło na przełomie lutego i marca 2017 roku. Jak ustalili śledczy, to właśnie wtedy funkcjonariusz niemieckiej policji próbował umówić się na seks z 13-letnią dziewczynką. Mężczyzna myślał, że w internecie rozmawia z nieletnią. W rzeczywistości jednak korespondował z pracownicą agencji ochrony. 44-letni mężczyzna został zatrzymany w jednym z wrocławskich hoteli.


Na pierwszej rozprawie przed sądem, która odbyła się w styczniu 2018 r. niemiecki oficer przyznał się do korespondencji, ale nie do usiłowania czynu pedofilskiego. Jak zeznawał, w odczytywanych na telefonie komórkowym mailach liczbę 13 odczytał jako 18, co tłumaczył problemami ze wzrokiem.

Mike Alois S. został zatrzymany przez policję w marcu 2017 r. we wrocławskim hotelu. W trakcie przeszukania samochodu oskarżonego okazało się, że jest oficerem niemieckiej policji z Lipska; w aucie znajdował się mundur.

źródło: tvp.info/ tvn24/ newsbook/ 

« PREV
NEXT »

Popularne

loading...