W wigilijny wieczór atakował siekierą przejeżdżające pojazdy. Mężczyzna zatrzymany - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

sobota, 29 grudnia 2018

W wigilijny wieczór atakował siekierą przejeżdżające pojazdy. Mężczyzna zatrzymanyKilka minut po godzinie 22 w wigilijny wieczór polkowiccy policjanci otrzymali telefoniczne zgłoszenia o mężczyźnie, który w okolicy Kłobuczyna biega z siekierą w ręku i demoluje przejeżdżające krajową „trójką” pojazdy.


 foto: policja

Na miejsce interwencji natychmiast zostały skierowane policyjne patrole. Funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach sprawdzając okolicę, namierzyli osobę podejrzewaną o uszkodzenie wymienionych w zgłoszeniu pojazdów.Podczas zatrzymania młody mężczyzna zachowywał się agresywnie i zaatakował policjantów siekierą, która wcześniej posłużyła mu do uszkodzenia cudzego mienia. Funkcjonariusze obezwładnili napastnika i doprowadzili go do policyjnej celi. Przeprowadzone badanie wykazało u 22-letniego mieszkańca gminy Gaworzyce blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie..

W czasie działań prowadzonych w tej sprawie policjanci ustalili, że sprawca nie tylko uszkodził trzy samochody, które były przedmiotem zgłoszenia, ale także pobliską skrzynkę elektryczną, elementy sąsiednich zabudowań oraz wiatę przystankową. Łączne straty związane z tymi uszkodzenia to około 7 tysięcy złotych.

22-latek usłyszał siedem zarzutów popełnia przestępstwa uszkodzenia cudzego mienia oraz zarzut czynnej napaści na funkcjonariuszy policji. Mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.


« PREV
NEXT »

Popularne na Facebooku

Popularne