Ukradli pieniądze z puszki podczas charytatywnej zbiórki prowadzonej dla chorej dziewczynki - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

czwartek, 20 grudnia 2018

Ukradli pieniądze z puszki podczas charytatywnej zbiórki prowadzonej dla chorej dziewczynki


W niedzielę 16 grudnia w Rynku w Miliczu organizowany był coroczny Jarmark Bożonarodzeniowy. W ramach imprez towarzyszących wolontariusze z jednej z miejscowych szkół podstawowych zorganizowali wśród osób, które odwiedziły jarmark, charytatywną zbiórkę pieniędzy na rzecz dofinansowania leczenia małej, chorej dziewczynki z Milicza. Młodzi wolontariusze kwestowali do specjalnie przygotowanych puszek. Niestety w trakcie zbiórki jedna z takich puszek zginęła. O tym fakcie powiadomiła policjantów nauczycielka, która opiekowała się kwestującymi wolontariuszami.

foto: g/w

Miliccy policjanci niezwłocznie zajęli się sprawą i potwierdzili, że puszka nie zginęła, lecz jej zawartość niestety padła łupem 15-letniej wolontariuszki. Okazało się, że dziewczyna w trakcie kwesty spotkała na jednej z ulic swoich kolegów i wspólnie postanowili ukraść zebrane pieniądze z przeznaczeniem na własne cele. Policjanci szybko ustalili wszystkich sprawców kradzieży - okazali się nimi młodzi mieszkańcy powiatu milickiego w wieku od 14 do 17 lat.


Zdołano odzyskać także ponad 120 złotych, które były zebrane do puszki w trakcie kwesty. Odzyskane pieniądze przekazane zostały już organizatorom zbiórki z przeznaczeniem dla rodziny chorej dziewczynki.
17-letni chłopak odpowie za kradzież pieniędzy już jako dorosły sprawca. 
Natomiast o dalszym losie dwójki młodszych sprawców i o konsekwencjach prawnych dla nieuczciwej wolontariuszki zadecyduje sąd dla nieletnich, do którego policjanci prześlą zebraną w tej sprawie dokumentację. Postępowanie jest w toku.
asp. szt. Wojciech Jabłoński


loading...
« PREV
NEXT »

Popularne