Tragiczny wypadek na drodze S3 w województwie dolnośląskim. Nie żyje jedna osoba, ponad 20 w szpitalach - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

piątek, 7 grudnia 2018

Tragiczny wypadek na drodze S3 w województwie dolnośląskim. Nie żyje jedna osoba, ponad 20 w szpitalach


Jedna osoba zginęła w wypadku autokaru na drodze S3 pod miejscowością Sucha Góra w gminie Polkowice (woj. dolnośląskie). Ponad 20. rannych trafiło do szpitali. Poszkodowani wracali autokarem z wycieczki ze świątecznego jarmarku we Wrocławiu. 


foto: policja

Do wypadku doszło 6. grudnia tuż przed godziną 21.00 na wjeździe na drogę ekspresową S3 w powiecie polkowickim. Ze wstępnych ustaleń wynika, że autokar wpadł w poślizg, wypadł z drogi i przewrócił się na bok. W chwili zdarzenia padał deszcz i nawierzchnia była śliska. Pojazdem podróżowało 51 osób w tym osoby niepełnosprawne wśród, których były także dzieci. 


Uczestnicy wypadku wracali  z Jarmarku Bożonarodzeniowego we Wrocławiu do swoich domów w Międzyrzeczu i Pszczewie. 
Część pasażerów zdołała wyjść z rozbitego autobusu o własnych siłach. Kilku rannych z autokaru wydostali strażacy, którzy rozcięli wrak pojazdu. 
Każdy uczestnik wycieczki odniósł obrażenia. 24 osoby przewieziono do szpitali w Głogowie, Lubinie, Legnicy i Nowej Soli. Pięć z nich jest w ciężkim stanie. 
Niestety, jedna kobieta zginęła na miejscu. 

Jak informuje RMF FM życiu najciężej rannych nie zagraża niebezpieczeństwo. Dwie z tych osób przeszły operacje. Najlżej poszkodowanych rodziny zabrały już ze szpitali do domów. 


W akcji ratunkowej uczestniczyło 28 zastępów straży pożarnej z powiatu polkowickiego, lubińskiego oraz głogowskiego, a także SGRT Bolesławiec oraz zastępy GPR oraz JRGH KGHM. Na miejscu pracowało również  kilka zespołów pogotowia ratunkowego. 

- Kierujący był trzeźwy. Pobrano mu dodatkowo krew do badań. W tej chwili okoliczności wypadku będą badane przez policję i prokuraturę - poinformował Krzysztof Zaporowski z policji we Wrocławiu.
69. letni kierowca został zatrzymany do wyjaśnienia.

Renata Zalewska-Ociepa
źródło: 112 Polkowice/RMF FM/wp.pl
« PREV
NEXT »

Popularne na YouTube

Popularne na Facebooku

Popularne