Szokujące odkrycie prokuratury. Mężczyzna przez 4 lata więził w piwnicy swoją żonę, którą on i jego koledzy wielokrotnie gwałcili. Zwyrodnialec molestował też córkę - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

poniedziałek, 17 grudnia 2018

Szokujące odkrycie prokuratury. Mężczyzna przez 4 lata więził w piwnicy swoją żonę, którą on i jego koledzy wielokrotnie gwałcili. Zwyrodnialec molestował też córkę


Prokuratura Rejonowa w Gdyni skierowała do Sądu Okręgowego w Gdańsku akt oskarżenia przeciwko Andrzejowi Sz., Mirianowi Sz. oraz Tadeuszowi B. zarzucając im wielokrotne zgwałcenie pokrzywdzonej.


foto ilustracyjne: pixabay


Kobieta przez cztery lata była więziona w piwnicy przez swojego męża Mariusza Sz. Mężczyzna znęcał się nad nią ze szczególnym okrucieństwem oraz wielokrotnie zgwałcił. Znęcał się również nad swoimi dwoma małoletnimi córkami, a jedną z nich molestował seksualnie. Za przestępstwa te w czerwcu 2017 roku został skazany przez Sąd Okręgowy w Gdańsku na karę łączną 25 lat pozbawienia wolności.

W oparciu o nowe dowody zebrane w ramach odrębnego postępowania ustalano, że w okresie od stycznia 2009 roku do grudnia 2010 roku, kiedy kobieta był więziona, Andrzej Sz., Mirian Sz. oraz Tadeusz B. działając wspólnie i w porozumieniu wielokrotnie zgwałcili ją. Mariusz Sz. ułatwił im dokonanie tych czynów przełamując opór kobiety poprzez założenie worka na głowę oraz związanie.

Andrzejowi Sz., Mirianowi Sz. oraz Tadeuszowi B. zarzucono popełnienie przestępstwa z art. 197 § 1 i 3 kodeksu karnego w związku z art. 12 kodeksu karnego. Przestępstwo to jest zbrodnią, zagrożoną karą pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata. Górna granica zagrożenia to 15 lat pozbawienia wolności.

Ustalono również, że Andrzej Sz. w styczniu 2007 roku usiłował doprowadzić oraz doprowadził pokrzywdzoną do poddania się innej czynności seksualnej. Zarzucono mu popełnienie przestępstwa z art. 13 § 1 kodeksu karnego w związku z art. 197 § 2 kodeksu karnego oraz z art. 197 § 2 kodeksu karnego, zagrożone karą do 8 lat pozbawienia wolności.

loading...
« PREV
NEXT »

Popularne na Facebooku

Popularne