Rozbój za …słoik zupy. Grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności - Głos Wojewódzki
Najnowsze Wiadomości
latest

reklama

loading...

sobota, 22 grudnia 2018

Rozbój za …słoik zupy. Grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności


Pabianiccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy na ulicy napadli i okradli przechodnia…za słoik zupy. Za rozbój grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

foto: g/w

Do zdarzenia doszło 17 grudnia 2018 roku przy ul. Warszawskiej w Pabianicach. Do poruszającego się o kuli 67-latka podeszło dwóch mężczyzn. Byli pijani. Grożąc pokrzywdzonemu zażądali jedzenia. Mężczyzna w obawie o swoje życie i zdrowie, wyjął z plecaka słoik z zupą.


 To jednak nie zadowoliło sprawców. Widząc, że w torbie są inne artykuły spożywcze zaatakowali oddalającego się wolnym krokiem starszego pana. Używając przemocy skradli mu plecak. Oprawcy uciekli, pozostawiając bez pomocy leżącego na ulicy 67-latka. Dzięki pomocy świadków, policjanci szybko ustalili personalia i miejsce przebywania podejrzewanych. 


Przestępczy duet został zatrzymany w jednym z mieszkań na Starym Mieście. 30 i 42-latek trafili do policyjnego aresztu. Obaj odpowiedzą za rozbój oraz wywieranie wpływu na świadka. Wobec jednego z podejrzanych sąd zastosował areszt tymczasowy.  
loading...
« PREV
NEXT »

Popularne

loading...