Nauczyciel uderzył ucznia w czasie lekcji. Jest decyzja prokuratury w tej sprawie - Głos Wojewódzki
Najnowsze Wiadomości
latest

reklama

loading...

środa, 19 grudnia 2018

Nauczyciel uderzył ucznia w czasie lekcji. Jest decyzja prokuratury w tej sprawie


Prokuratura Rejonowa w Głogowie wydała decyzję w sprawie o naruszenie nietykalności cielesnej 16. letniego ucznia uderzonego w twarz przez nauczyciela Jana R. 


foto: screen

Prokuratura Rejonowa w Głogowie umorzyła postępowanie w spawie naruszenie przez nauczyciela Zespołu Szkół Samochodowych i Budowlanych nietykalności cielesnej ucznia. Decyzja zapadła 17. grudnia br. Uzasadniono, że jest brak interesu społecznego w objęciu ściganiem z urzędu przestępstwa ściganego z oskarżenia prywatnego. 


Przypomnijmy, że sytuacja ta miała miejsce 11. września podczas lekcji. Dzień później o sprawie dowiedział się starosta, Jarosław Dudkowiak, który od razu podjął działania i zawiesił nauczyciela w wykonywaniu zawodu. Powiadomiono także rzecznika dyscyplinarnego. Starosta poprosił dyrektor szkoły o to, żeby zawiadomiła kuratorium oświaty i aby rozpoczęto procedurę wyjaśnienia okoliczności zdarzenia. 
Dyrektor placówki złożyła także zawiadomienie do prokuratury, gdyż uderzony uczeń jest nieletni.

Nauczyciel, który spoliczkował wychowanka, to 68. letni Jan R. Od prawie 40. lat uczy on przedmiotów zawodowych. Jest cenionym i szanowanym pedagogiem.


Wśród uczniów ma on w obecnej sytuacji więcej obrońców niż krytyków. Mówią oni, że nauczyciel nie wytrzymał ciągłych wyzwisk pod swoim adresem, których dopuszczać się miał uderzony chłopiec. Na jednym z portali społecznościowych uczniowie tej szkoły utworzyli wydarzenie, w którym wyrażają pełne poparcie dla zawieszonego nauczyciela i zapraszają do składania podpisów pod petycją w jego obronie. 

Jan R. jest przewodniczącym Klubu Gazety Polskiej w Głogowie oraz społecznikiem. W listopadzie miał zostać uhonorowany tytułem „Zasłużony dla Miasta Głogowa”. 

Uczeń, Oskar D., którego reprezentują rodzice, może wystąpić do sądu z prywatnym aktem oskarżenia.

Renata Zalewska-Ociepa
źródło: Głos Wojewódzki/Głogów Nasze Miasto
loading...
« PREV
NEXT »

Popularne

loading...