Czołowe zderzenie cysterny z busem - Głos Wojewódzki
Najnowsze Wiadomości
latest

reklama

loading...

środa, 19 grudnia 2018

Czołowe zderzenie cysterny z busem


Dzisiaj, 19 grudnia około godziny 8:00 doszło do zderzenia busa marki Fiat i ciężarowej Scanii typu cysterna. Zdarzenie miało miejsce na ul. Kaliskiej w Nowych Skalmierzycach (w pobliżu marketu DINO). Wygląda to bardzo poważnie, oba auta są mocno zniszczone.


foto: 
Info Skalmierzyce

Na miejsce zadysponowano łącznie 6 zastępów Straży Pożarnej w tym OSP Skalmierzyce, PSP Ostrów Wielkopolski, PSP Kalisz, Policję i Zespół Ratownictw medycznego. Podczas dojazdu pierwszych służb na miejsce okazało się, że wypadek ma miejsce na pograniczu miast, a dokładnie na granicy miast Nowe Skalmierzyce — Kalisz. W zdarzeniu jedna osoba została poszkodowana — kierowca firmy kurierskiej, który po udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy przetransportowany został do kaliskiego szpitala. Poszkodowany uskarżał się na ból w szyi i doznał przecięcia ucha.


Jak wynika ze wstępnych nieoficjalnych ustaleń, że kierujący dostawczym busem chcąc skręcić w ulicę 29 Grudnia, podczas hamowania stracił panowanie na łuku drogi i zderzył się czołowo z prawidłowo jadącą w kierunku Kalisza cysterną. Kierowca busa może mówić o dużym szczęściu, ponieważ lewa strona kabiny jego pojazdu została zniszczona doszczętnie, ale na szczęście udało mu się opuścić wrak o własnych siłach.

Ruch w tym miejscu obecnie jest zablokowany, strażacy zabezpieczają miejsce zdarzenia i neutralizują skutki wypadku.

źródło: 
Info Skalmierzyce
loading...
« PREV
NEXT »

Popularne

loading...