Chciał zabić strażnika w więzieniu 10-centymetrowym drutem. Jest akt oskarżenia - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

niedziela, 30 grudnia 2018

Chciał zabić strażnika w więzieniu 10-centymetrowym drutem. Jest akt oskarżenia


Prokuratura Okręgowa w Poznaniu skierowała akt oskarżenia przeciwko Wojciechowi S. podejrzanemu o usiłowanie zabójstwa jednego z funkcjonariuszy służby więziennej Zakładu Karnego we Wronkach.


foto ilustracyjne: pixabay

Do zdarzenia doszło w dniu 26 listopada 2016r. na terenie Zakładu Karnego we Wronkach. W tym dniu odbywający karę pozbawienia wolności Wojciech S. z nieustalonej przyczyny zaatakował konwojującego go funkcjonariusza. Trzymając w zaciśniętej dłoni ok. 10 centymetrowy drut zadał mu cios w szyję. Zaatakowanemu funkcjonariuszowi udało się obezwładnić napastnika. 


Z uwagi na rodzaj narzędzia i miejsce w które ugodził sprawca jego zachowanie zakwalifikowano jako usiłowanie zabójstwa. Wojciech S. mimo, że będzie odbywał karę pozbawienia wolności do 2039r. został tymczasowo aresztowany.

Podejrzany był już wielokrotnie karany za umyślne przestępstwa przeciwko życiu lub zdrowiu w związku z czym będzie odpowiadał za działanie w warunkach recydywy. Za zarzucane mu przestępstwo grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.
« PREV
NEXT »

Popularne na Facebooku

Popularne