Chciał pomóc, w zamian otrzymał cios nożem. Nozownik zaatakował na przystanku. Grozi mu dożywocie - Głos Wojewódzki
Najnowsze Wiadomości
latest

reklama

loading...

poniedziałek, 17 grudnia 2018

Chciał pomóc, w zamian otrzymał cios nożem. Nozownik zaatakował na przystanku. Grozi mu dożywocieProkuratura Rejonowa Kielce-Zachód w Kielcach skierowała do Sądu Okręgowego w Kielcach akt oskarżenia przeciwko Krzysztofowi A. podejrzanemu o usiłowanie zabójstwa.


foto ilustracyjne: pixabay

Sprawca zaatakował nożem


Prokuratorzy ustalili, że do zdarzenia doszło 24.06.2018 r. na jednym z kieleckich przystanków autobusowych. Gdy przypadkowy świadek próbował rozdzielić dwóch awanturujących się ze sobą mężczyzn, został zaatakowany przez jednego z nich nożem. Sprawca zadał mu jeden cios w tułów. Pokrzywdzony został przetransportowany do szpitala, a sprawca zbiegł. W wyniku zdarzenia pokrzywdzony doznał obrażeń wewnętrznych, które stanowiły realne zagrożenie dla jego życia. Szybka i sprawna pomoc medyczna uratowała jego życie.

Sprawca został zatrzymany 30.06.2018 r. we Wrocławiu, dzięki działaniom funkcjonariuszy Policji.

Zatrzymany usłyszał zarzuty


Prokurator przedstawił Krzysztofowi A. zarzut usiłowania zabójstwa i spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w warunkach recydywy, gdyż w przeszłości odbywał on już karę pozbawienia wolności za przestępstwo podobne przeciwko życiu i zdrowiu. Podejrzany przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia.

Z uwagi na konieczność zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania prokurator wystąpił do Sądu Rejonowego w Kielcach z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie podejrzanego na okres 3 miesięcy. Sąd w pełni podzielił argumentacje prokuratora i zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Czyn zarzucany oskarżonemu zagrożony jest karą dożywotniego pozbawienia wolności.


loading...
« PREV
NEXT »

Popularne

loading...