Bezczelna kradzież w szpitalu. Zdrowie i życie pacjentów było zagrożone - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

sobota, 22 grudnia 2018

Bezczelna kradzież w szpitalu. Zdrowie i życie pacjentów było zagrożone


W dniu 16 grudnia br. funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu otrzymali zgłoszenie o kradzieży z włamaniem do jakiej doszło na terenie szpitala powiatowego. 

foto: pixabay

Na miejscu policjanci ustalili, że doszło do włamania do pomieszczeń technicznych i skradziono m.in. 400 litrów oleju napędowego, 4 akumulatory, kabel, a także zdemontowane zostały agregaty prądotwórcze będące zapasowym źródłem energii elektrycznej dla szpitala. Generatory w przypadku awarii zasilania sieciowego zapewniały prąd m.in. dla oddziału intensywnej terapii, noworodków i bloku operacyjnego. Straty wyceniono na kwotę nie mniejszą niż 20 tys. złotych.


Natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia bolesławieccy policjanci podjęli intensywne działania w celu zebrania jak największej ilości informacji, aby ustalić szczegółowy przebieg zdarzenia i wytypować sprawcę. Do zatrzymania 30-letniego mieszkańca powiatu bolesławieckiego doszło 20 grudnia br.


Mężczyzna usłyszał już zarzuty. To znany bolesławieckim policjantom mieszkaniec, gdyż jest podejrzany również o uszkodzenie 5 transformatorów. O dalszym losie zatrzymanego zadecyduje sąd, grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

st. asp. Monika Kaleta
loading...
« PREV
NEXT »

Popularne