W wypadku zginął jej chłopak. Polka skazana na dożywocie w Irlandii - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

wtorek, 20 listopada 2018

W wypadku zginął jej chłopak. Polka skazana na dożywocie w IrlandiiSamochód wpadł do morza, mężczyzna utonął. Polka wydostała się przez okno. Ostatnią deską ratunku jest wniosek do Trybunału.


foto: Help for Martha

31- letnia Marta Herda odsiaduje wyrok dożywocia. W 2013 r. pracowała jako kelnerka w Arklow, irlandzkim mieście, gdzie pewnego fatalnego dnia podwoziła znajomego. Nagle samochód zjechał, uderzył w barierki otaczające plażę i przebił się spadając do zatoki. 


Dziewczyna uciekła przez uchylone okno po stronie kierowcy. Następnie została wyrzucona przez morze na kamienny brzeg. Znajomy Marty utonął. Nagranie kamery ukazuje słaniającą się na nogach, zziębniętą i przemoczoną  kobietę. Ostatnią jej nadzieją jest wniosek do Trybunału, o który walczy rodzina. Polka odsiaduje wyrok w Dublinie za zamordowanie Scaby Orsosa (31 l.) . 

Wniosek daje jej nadzieję na skrócenie wyroku. ,, –  Ona boi się myśleć o tym jako o szansie. Bardzo przeżyła odrzucenie apelacji przez sąd najwyższy i nie chce się znów rozczarować. Walczymy jednak, by jej pomóc. We wniosku są opisane wszystkie nieprawidłowości, do jakich doszło w czasie procesu”. Mówi Monika Łyżwa, siostra Marty. Wniosek trafił do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka. 


Weronika Ladra
źródło: wp.pl


« PREV
NEXT »

Popularne na YouTube

Popularne na Facebooku

Popularne