W Przychodni Rejonowej w Tyczynie szczepiono dzieci przeterminowanymi szczepionkami - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

wtorek, 27 listopada 2018

W Przychodni Rejonowej w Tyczynie szczepiono dzieci przeterminowanymi szczepionkami


Do skandalicznej sytuacji doszło w Przychodni Rejonowej w Tyczynie. To właśnie w tej placówce medycznej pielęgniarka szczepiła małe dzieci przeterminowanymi szczepionkami. Kobieta została za to dyscyplinarnie zwolniona z pracy.


foto: pixabay

“W przychodni w Tyczynie lekarz pediatra szczepił dzieci przeterminowanymi szczepionkami, niektóre dzieci miały szczepionki przeterminowane 8 miesięcy. Przychodnia kontaktuje się z pacjentami, a lekarz informuje, że szczepionki są przeterminowane kilka dni” – taką wiadomość otrzymali reporterzy portalu Rzeszów News od Czytelnika.


Kierownik Przychodni Rejonowej w Tyczynie, Józef Żyłka, potwierdził, że dzieci zaszczepiono przeterminowanymi szczepionkami. 

– Zaszczepiono nimi kilkanaście dzieci. Pielęgniarka, która to zrobiła, została dyscyplinarnie zwolniona z pracy. Mieliśmy od razu kontrolę sanepidu. Kontaktujemy się z rodzicami dzieci, by zgłaszali się do nas i sugerujemy powtórzenie szczepienia – powiedział Józef Żyłka w rozmowie z Rzeszów News.
– Samo opakowanie zbiorcze było prawidłowe, ale szczepionki w środku już nie. To uśpiło czujność pielęgniarki z dużym doświadczeniem. Pracowała ona u nas 30 lat. W opakowaniu było ok. 20 przeterminowanych szczepionek – dodał kierownik.

Reporterzy Rzeszów News chcieli uzyskać informacje na ten temat od dyrekcji Zespołu Opieki Zdrowotnej nr 2 w Rzeszowie, której podlega tyczyńska przychodnia, ale szef ZOZ-u Aleksander Panek odmówił rozmowy.


Szef rzeszowskiego sanepidu, Jaromir Ślączka, poinformował, że to kontrola sanepidu wykryła przeterminowane szczepionki w przychodni w Tyczynie. 
– Na szczęście u dzieci nie wystąpiły żadne odczyny poszczepienne. Aby mieć jednak pewność, że nie doszło do narażenia na utratę bezpieczeństwa zdrowia lub życia dzieci powiadomimy o tym prokuraturę. Informacje na ten temat przekazaliśmy także do inspekcji farmaceutycznej – powiedział Jaromir Ślęczka.

Renata Zalewska-Ociepa
Źródło: rzeszow-news.pl
« PREV
NEXT »

Popularne na YouTube

Popularne na Facebooku

Popularne