Uderzała 4. miesięczną córeczkę w głowę, bo malutka płakała. Dziewczynka zmarła w szpitalu. Jest akt oskarżenia - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

poniedziałek, 26 listopada 2018

Uderzała 4. miesięczną córeczkę w głowę, bo malutka płakała. Dziewczynka zmarła w szpitalu. Jest akt oskarżenia


Prokuratura Okręgowa w Katowicach skierowała do Sądu Okręgowego w Katowicach akt oskarżenia przeciwko 26 – letniej mieszkance Bytomia oskarżonej o zabójstwo 4-miesięcznej córki. Kobieta odpowie także przed Sądem za znęcanie się nad 2 swoich pozostałych dzieci. Aktem oskarżenia objęto również ojca zmarłej dziewczynki, który odpowie za znęcanie się nad drugą córką i pasierbem.

foto: pixabay

Ustalenia śledztwa 

9 stycznia 2018 roku 4-miesięczna córka oskarżonych z urazem głowy, w stanie krytycznym, trafiła do Szpitala w Chorzowie. W dniu 22 stycznia 2018 roku dziewczynka zmarła. O zdarzeniu została powiadomiona Policja, przez Pogotowie Ratunkowe.  

Zajmowali się dziećmi i spożywali alkohol
Jak ustalono w śledztwie w dniu 9 stycznia 2018 roku oskarżeni zajmowali się trójką dzieci w wieku 6 lat, 4 lat oraz 4 miesięcy. Spożywali wówczas alkohol. Gdy oskarżony wyszedł do pobliskiego sklepu zakupić alkohol, młodsza córka oskarżonych, z powodu głośnej muzyki, zaczęła płakać. Matka dziecka próbowała uspokoić dziewczynkę, a gdy ta nie przestała płakać uderzyła ją w głowę, powodując obrażenia.  

Obrażenia przyczyną śmierci dziecka 

Gdy dziecko straciło przytomność, matka wezwała pogotowie. Pracownikom pogotowia przekazała jednak informację, iż córka  się zadławiła.  Dziecko zostało przewiezione do Szpitala w Chorzowie, w stanie zagrożenia życia. Podjęto intensywne leczenie dziewczynki. Na skutek doznanych obrażenia głowy dziecko zmarło w dniu 22 stycznia 2018 roku. Jak ustalono w chwili zdarzenia matka dziecka miała 1,5  promila alkoholu  we krwi.

Znęcali się nad dziećmi
Prowadzone śledztwo potwierdziło także, iż oskarżeni od lutego 2016 roku do stycznia 2018 roku znęcali się psychicznie nad wspólną 2 – letnią córką oraz synem oskarżonej. Wobec chłopca  oskarżeni używali także  przemocy fizycznej.

Środki zapobiegawcze 
Wobec oskarżonej został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania, który jest stosowany do chwili obecnej. W stosunku do oskarżonego mężczyzn stosowany jest nie izolacyjny środek zapobiegawczy w postaci dozoru. 
« PREV
NEXT »

Popularne na YouTube

Popularne na Facebooku

Popularne