Ratowali ludzi z płonącego budynku - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

sobota, 3 listopada 2018

Ratowali ludzi z płonącego budynku


Policjanci z komendy powiatowej w Lubinie wspólnie z kolegami ze straży pożarnej uczestniczyli w ewakuacji ludzi z płonącego budynku. Pomimo dużego zadymienia i wysokiej temperatury funkcjonariusze narażając własne życie pomagali opuścić mieszkańcom zagrożony obszar. Niektóre osoby z uwagi na podeszły wiek, bądź stan zdrowia trzeba było przestransportować. Dzięki błyskawicznej reakcji służb, mieszkańcy bloku szybko wydostali się na zewnątrz. Łącznie ewakuowano około 30 osób.

foto: policja

Dyżurny lubińskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie o pożarze w jednym z budynków mieszkalnych przy ul. Drzymały w Lubinie. Policjant natychmiast pod wskazany adres wysłał patrol wydziału prewencji.


Funkcjonariusze na miejsce dotarli równocześnie z kolegami ze straży pożarnej. Zobaczyli kłęby dymu wydobywające się z okien mieszkania na 2 piętrze. Wiedzieli, że w środku są ludzie. Natychmiast przystąpili do akcji ratowniczej. Pomimo dużego zadymienia i wysokiej temperatury policjanci - narażając własne życie wynosili mieszkańców na zewnątrz. Dodatkowo do pomocy w trakcie ewakuacji budynku dyżurny skierował funkcjonariuszy z ruchu drogowego i dzielnicowych.

Policjanci wspólnie ze strażakami pomogli wydostać się najbardziej potrzebującym pomocy. Byli to ludzie, którzy nie mogli o własnych siłach wyjść budynku ze względu na podeszły wiek bądź zły stan zdrowia. Pozostali mieszkańcy wyszli o własnych siłach.

Miejsce zdarzenia zostało zabezpieczone . Biegły z zakresu pożarnictwa określi co wywołało pożar. Łącznie z budynku ewakuowano około 30 osób. Z pomocy medycznej skorzystało pięciu mieszkańców, w tym jedna została zabrana do szpitala miejskiego w Lubinie.


(KWP we Wrocławiu / ig)
« PREV
NEXT »

Popularne na YouTube

Popularne na Facebooku

Popularne