Próbował wysłać do Anglii ponad 2 kg marihuany - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

piątek, 23 listopada 2018

Próbował wysłać do Anglii ponad 2 kg marihuany


Policjanci wydziału narkotykowego z gdańskiej komendy zatrzymali 45-latka, który zamierzał dostarczyć do Anglii przesyłkę, w której ukrył ponad 2 kilogramy środków odurzających. Mężczyzna usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających i próby ich przemytu za granicę, a sąd aresztował go na najbliższe miesiące. Za to przestępstwo może grozić 10 lat pozbawienia wolności.

foto: policja

Kilka dni temu policjanci otrzymali informację o tym, że na terenie firmy transportowej pracownicy działu kontroli lotniska przechwycili przesyłkę kierowaną do Wielkiej Brytanii, w które zgodnie z deklaracją nadawcy miały znajdować się szklane i metalowe przedmioty. Po przeskanowaniu paczki przez pracowników lotniska okazało się, że zamiast deklarowanych rzeczy, w paczce zostały ukryte, owinięte w ubrania, środki odurzające. Pracownicy firmy natychmiast powiadomili policjantów, którzy zabezpieczyli ponad dwa kilogramy suszu roślinnego i przekazali do badań biegłemu z zakresu fizykochemii.


Policjanci z wydziału narkotykowego zatrzymali do tej sprawy nadawcę paczki, 45-letniego mieszkańca powiatu kartuskiego. Policjanci przy współpracy z funkcjonariuszami Urzędu Celno - Skarbowego wykorzystując psa do wykrywania środków odurzających przeszukali mieszkanie mężczyzny podejrzanego o to przestępstwo. Podczas sprawdzania lokalu 45-latka policjanci zabezpieczyli dokumentację i notatki dotyczące wysłania kilkudziesięciu podobnych przesyłek oraz pieniądze - kilkadziesiąt tysięcy złotych w różnej walucie.


Zatrzymany mężczyzna został doprowadzony do prokuratora, który ogłosił mu zarzut posiadania znacznych ilości środków odurzających oraz usiłowania dostarczenia ich na teren Wielkiej Brytanii. Za to przestępstwo może grozić 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Gdańsku / mw)
« PREV
NEXT »

Popularne na YouTube

Popularne na Facebooku

Popularne