Policjanci zatrzymali dwóch złodziei na gorącym uczynku. Trzeci zgłosił się sam bo… było mu zimno - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

czwartek, 15 listopada 2018

Policjanci zatrzymali dwóch złodziei na gorącym uczynku. Trzeci zgłosił się sam bo… było mu zimno


Zielonogórscy policjanci zatrzymali trzech młodych mężczyzn, którzy przyjechali na teren miasta z zamiarem kradzieży paliwa i akumulatorów z samochodów ciężarowych. Dwaj mężczyźni zostali zatrzymani na gorącym uczynku kradzieży, a jeden zgłosił się po kilku godzinach, bo jak tłumaczył policjantom... po prostu zmarzł.

foto: lubuska policja

W sobotę (10 listopada) na jednej ze stacji benzynowych w Zielonej Górze zatrzymali się dwaj kierujący samochodami ciężarowymi obywatele Iranu, którzy mieli odpoczywać w oczekiwaniu na rozładunek. Przed pójściem spać po godz. 22, postanowili jeszcze zrobić nocny obchód, aby sprawdzić czy wszystko jest w porządku. Podczas sprawdzania samochodów zauważyli, że z jednego z ich pojazdów zdjęte były osłony zbiorników paliwa i akumulatorów. 


Kierowcy natychmiast pobiegli na stację i poprosili pracowników o powiadomienie Policji. Wracając do samochodów zauważyli młodego mężczyznę w pobliskich zaroślach, a obok leżące osłony z samochodu. Gdy poszli w jego stronę, na ich widok, młody mężczyzna zaczął uciekać. Obaj kierowcy pobiegli za nim próbując go dogonić. Po chwili na miejsce przyjechali policjanci, a kierowcy wskazali im zdjęte osłony i próbowali wytłumaczyć co się stało. Gdy mundurowi zaczęli sprawdzać inne samochody, okazało się, że osłony z baku paliwa i akumulatorów są zdjęte w jeszcze w innych pojazdach. W pewnym momencie policjanci zauważyli zaparkowanego niedaleko białego busa. Do samochodu wsiadł nieznany mężczyzna i odjechał chowając się za budynkiem stacji. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić co robił o tej porze na stacji. Podczas legitymowania, dwaj mężczyźni przebywający w pojeździe zachowywali się nerwowo. Po sprawdzeniu samochodu policjanci znaleźli wewnątrz dwie plastikowe beczki, prawdopodobnie przygotowane do przewiezienia skradzionego paliwa. 

Ponadto irańscy kierowcy rozpoznali jednego z mężczyzn jako tego, którego próbowali wcześniej dogonić. Mężczyźni siedzący w busie w rozmowie z policjantami przyznali się, że zamierzali ukraść zarówno paliwo z ciężarówek jak i akumulatory. Policjanci wylegitymowali zatrzymanych, którymi okazali się 16-latek i 18-latek (mieszkańcy gminy Babimost). Podczas sprawdzania w policyjnych systemach okazało się, że starszy z nich był wcześniej karany za kradzież akumulatorów. Po pewnym czasie do policjantów podszedł kolejny mężczyzna i oznajmił, że on także przyjechał z zatrzymanymi mężczyznami. Jak tłumaczył policjantom, zgłosił się ponieważ nie mógł już dłużej czekać i było mu bardzo zimno. Także ten 18-letni mężczyzna, jest mieszkańcem gminy Babimost. 


Cała trójka została przewieziona na przesłuchanie do Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze. Po przesłuchaniu 18 i 19-latek trafili do pomieszczenia dla osób zatrzymanych, a 16-latka odwieziono do Izby Dziecka. Zatrzymani 18 i 19-latek usłyszeli zarzuty usiłowania kradzieży. Za to przestępstwo Kodeks Karny przewiduje karę od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Decyzję w sprawie nieletniego sprawcy czynu karalnego podejmie Sąd Rodzinny.
publikacja: Małgorzata Stanisławska
« PREV
NEXT »

Popularne na YouTube

Popularne na Facebooku

Popularne