Pielgrzymowali do Hiszpanii, okradli księdza na plebanii - Głos Wojewódzki
Najnowsze Wiadomości
latest

reklama

loading...

sobota, 17 listopada 2018

Pielgrzymowali do Hiszpanii, okradli księdza na plebanii


Wmówili księdzu, że pielgrzymują do Hiszpanii, zaś za nic mieli siódme przykazanie. Mowa o dwójce młodych ludzi, którzy podając się za pielgrzymów, poprosili proboszcza o przenocowanie. Za okazaną dobroć, szybko się „odwdzięczyli” okradając duszpasterza z pieniędzy. Łupem sprawców padło bowiem 6 tys. zł. Policjanci zatrzymali bezczelnych złodziei i odzyskali skradzioną gotówkę. Teraz zamiast na pielgrzymkę, 24-latek i jego 32-letnia towarzyszka mogą trafić za kratki nawet na 5 lat.

foto: policja

Do zdarzenia doszło w minioną środę na terenie jednej z parafii w gm. Opole Lubelskie. Do proboszcza  zgłosiło się wieczorem dwoje młodych ludzi: 24-letni mężczyzna i towarzysząca mu 32-letnia kobieta. Oznajmiając, że są pielgrzymami i właśnie zmierzają na pielgrzymkę do Hiszpanii, poprosili księdza o nocleg.  Proboszcz  po wysłuchaniu opowieści nieznajomych, zaoferował im pomoc i zgodził się przenocować ich w domu parafialnym.


Ksiądz nie spodziewający się złych zamiarów gości, poszedł do kościoła zostawiając pielgrzymów samych. Ci czekali tylko na ten moment. Wykorzystując sytuację, postanowili okraść duszpasterza. Ich łupem padło 6 tys. zł.

Proboszcz, który później stwierdził brak pieniędzy, o zdarzeniu powiadomił policjantów. Ci zatrzymali dwójkę pielgrzymów podejrzewanych o dokonanie przestępstwa.
Początkowo obydwoje utrzymywali, że nie mają nic wspólnego z kradzieżą, jednak później przyznali się  do winy wydając policjantom skradzione pieniądze. Swoje zachowanie tłumaczyli trudną sytuacją  materialną.

24-latek i 32-latka, mieszkańcy pow. chełmskiego, trafili do policyjnego aresztu. Obydwoje usłyszeli zarzut kradzieży.
Teraz zamiast na pielgrzymkę, 24-latek i jego 32-letnia towarzyszka mogą trafić za kratki nawet na 5 lat.
M.G

« PREV
NEXT »

Popularne

loading...