Oszukała 32 osoby w grupach sprzedażowych. Po kilku miesiącach poszukiwań , policja wytropiła oszustkę - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

środa, 14 listopada 2018

Oszukała 32 osoby w grupach sprzedażowych. Po kilku miesiącach poszukiwań , policja wytropiła oszustkę


32 zarzuty oszustw to efekt kilkumiesięcznej pracy radziejowskich policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości gospodarczej. Podejrzana to 26-latka, która oferowała fikcyjny towar i oszukała kilkadziesiąt osób z całej Polski.

foto ilustracyjne: pixabay

Policjanci Zespołu dw. z Przestępczością Gospodarczą radziejowskiej komendy ustalili 26-latkę z pow. inowrocławskiego, która zajmowała się oszustwami w Internecie.

Jak ustalono, kobieta od kwietna do sierpnia oferowała do sprzedaży na portalach aukcyjnych różne towary, w większości artykuły dla dzieci po okazyjnych cenach. Sprawczyni w rzeczywistości nie posiadała tych rzeczy, a do sieci wstawiała fikcyjne zdjęcia. Kupujący przelewali na jej konto pieniądze, jednak nigdy nie otrzymali zamówionych przedmiotów.


Od chwili, gdy radziejowscy śledczy otrzymali pierwsze zgłoszenie o oszustwie prowadzili żmudne czynności, gromadzili materiał dowodowy, przesłuchiwali świadków. W ten sposób dotarli do 26-latki z pow. inowrocławskiego, sprawczyni całego procederu. Okazało się, że oszukała 32 osoby z całej Polski, zarabiając na tym ponad 10 tys. złotych.

Kobieta już usłyszała zarzuty, przyznała się do popełnionych czynów. Policjanci odzyskali również większość nielegalnie zdobytych pieniędzy, które sprawczyni zwróciła pokrzywdzonym.

« PREV
NEXT »

Popularne na Facebooku

Popularne