Nowoczesna karetka od WOŚP dla Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego dla Dzieci i Młodzieży Kraszewo-Czubaki - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

środa, 21 listopada 2018

Nowoczesna karetka od WOŚP dla Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego dla Dzieci i Młodzieży Kraszewo-Czubaki


Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przekazała wczoraj dla Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego dla Dzieci i Młodzieży w miejscowości Kraszewo-Czubaki (woj. mazowieckie, pow. płoński) nowoczesną karetkę transportową. Wartość pojazdu wraz z zabudową wynosi około 250 tys. złotych. Karetka służyć będzie do transportu podopiecznych kraszewskiej placówki na zabiegi lecznicze i rehabilitacyjne.

Przekazanie karetki dla ZOL-u w Kraszewie-Czubaki / Fot. Fundacja WOŚP

- Zakłady opiekuńczo-lecznicze dla dzieci i młodzieży to placówki świadczące pomoc i opiekę najciężej chorym dzieciom w sytuacji, kiedy ciężaru tej opieki nie jest w stanie podjąć dom rodzinny - powiedział Jerzy Owsiak, prezes zarządu Fundacja WOŚP. Takie ośrodki wymagają dziś w Polsce szczególnego wsparcia, nie tylko w wyposażeniu w sprzęt umożliwiający podniesienie standardu opieki, ale także w zmaganiach z codziennymi problemami i niedofinansowaniem. Celem działalności naszej Fundacji są więc także takie placówki. W Kraszewie serduszka WOŚP można zobaczyć m.in. na łóżkach szpitalnych dla dzieci i młodzieży, na kardiomonitorach czy rozkładanych fotelach dla rodziców. Dziś przekazaliśmy najcenniejszy dar – nowoczesną karetkę, która pozwoli przewozić pacjentów na pomagające im zabiegi.


Przekazany przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy pojazd zakupiony został ze środków 26 Finału WOŚP. 

Jest to nowoczesna karetka, której wartość wraz z zabudową wynosi około 250 tys. złotych. Przez pierwsze lata korzystania ośrodek nie będzie ponosił żadnych dodatkowych kosztów – pojazd objęty jest trzyletnim pakietem serwisowym oraz rocznym ubezpieczeniem.

W ubiegłych latach Zakład Opiekuńczo-Leczniczego dla Dzieci i Młodzieży otrzymał od Fundacji WOŚP w sumie 150 urządzeń medycznych za łączną kwotę 740 054,57 PLN. 

Były to między innymi: kardiomonitory, inkubatory, łóżka szpitalne, fotele dla rodziców, pompy strzykawkowe, lokalizator naczyń krwionośnych, pompy do żywienia dojelitowego, aparat COMBI do fizjoterapii i wózki inwalidzkie.

26. Finał WOŚP odbył się w styczniu 2018 roku, podczas którego zebrano na całym świecie łącznie 126 373 804, 34 PLN. 


Celem zbiórki było pozyskanie środków „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”. W akcję zaangażowało się 1700 sztabów w Polsce oraz w kilkudziesięciu miejscach na świecie. Kwestę prowadziło 120 tysięcy wolontariuszy. Darczyńcy WOŚP otrzymali 35 mln serduszek. W całej ogromnej masie fantastycznych zdarzeń Finał WOŚP był obrazem pięknego społeczeństwa obywatelskiego.

Przekazanie karetki dla ZOL-u w Kraszewie-Czubaki / Fot. Fundacja WOŚP
« PREV
NEXT »

Popularne na Facebooku

Popularne