Kolejne kilkadziesiąt kilometrów szybkich tras – fundusze unijne wspierają inwestycje na Pomorzu i Mazowszu - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

wtorek, 20 listopada 2018

Kolejne kilkadziesiąt kilometrów szybkich tras – fundusze unijne wspierają inwestycje na Pomorzu i Mazowszu


Nowe odcinki drogi ekspresowej S6 i autostrady A2 powstają z dofinansowaniem unijnym z Programu Infrastruktura i Środowisko. Dziś podpisano umowy o dofinansowanie. 

foto ilustracyjne: pixabay

Szybciej z Gdańska do Słupska 
Projekt, który obejmuje budowę prawie 41 km drogi S6 na odcinku Bożepole Wielkie – początek Obwodnicy Trójmiasta (tzw. trasa Kaszubska), otrzyma ponad 984 miliony złotych dofinansowania unijnego. Inwestycja warta jest niemal 1,16 miliarda złotych. 


Po zakończeniu tej budowy zmniejszy się ruch samochodowy w miejscowościach, które leżą przy drodze krajowej nr 6. Pozytywną zmianę odczują zwłaszcza mieszkańcy Wejherowa, Redy czy Rumii. W okolicy będzie bezpieczniej, turystom łatwiej, wygodniej i szybciej będzie osiągnąć swój wakacyjny cel. 
Warszawę i Mińsk Mazowiecki połączy autostrada 
Dofinansowanie unijne z POIiŚ dostanie też mazowiecki odcinek autostrady A2 pomiędzy węzłem Lubelska a obwodnicą Mińska Mazowieckiego (wybudowaną również przy wsparciu funduszy europejskich z Programu Infrastruktura i Środowisko 2007-2013). Dzięki podpisanej dziś umowie, na projekt realizowany przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad trafi ponad 329 milionów złotych. Inwestycja warta jest ponad 815 mln zł.
 Powstaną tu, poza niemal 15 km nowej drogi, wiadukty, kładki, przejścia dla zwierząt. Wykonawca wybuduje też jeden węzeł (węzeł Konik), który pomoże bezpiecznie rozprowadzić ruch po lokalnej sieci dróg. 
Jak wydajemy pieniądze unijne na najważniejsze drogi 
To 47. i 48. umowa o dofinansowanie z Programu Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 budowy przez GDDKiA odcinka autostrady, drogi ekspresowej albo obwodnicy. 


"Podpisując dzisiaj te dwie umowy, drogowa dyrekcja wykorzystała już prawie trzy czwarte pieniędzy przeznaczonych na jej inwestycje. Dofinansowanie unijne z POIiŚ na najważniejsze projekty drogowe to już ponad 35 miliardów złotych" – podsumował minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński podczas uroczystości podpisania umów. 

kom/ dma/ mark/ centrum prasowe pap
« PREV
NEXT »

Popularne na YouTube

Popularne na Facebooku

Popularne