Hiena cmentarna we Wrocławiu. Ukradł ponad 40 kwiatów - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

czwartek, 1 listopada 2018

Hiena cmentarna we Wrocławiu. Ukradł ponad 40 kwiatów


Do zdarzenia doszło dziś w nocy około 4.00, na terenie Cmentarza Osobowickiego. Policjanci pionu prewencji z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, działając w ramach ogólnopolskiej akcji ,,ZNICZ’’, podjęli interwencję i zatrzymali osobę podejrzewaną o kradzieże kwiatów z cmentarza. Okazał się nim mieszkaniec Wrocławia, w wieku 22 lat.

foto: policja

Zatrzymanie nastąpiło przy ogrodzeniu nekropoli, a chwilę później funkcjonariusze ujawnili kilkadziesiąt worków, w których znajdowały się skradzione kwiaty. Mężczyzna miał brudne ręce oraz odzież i początkowo nie chciał przyznać się do kradzieży.


Ustalenia śledczych potwierdziły dokonanie przez 22-latka tego przestępstwa. Mężczyzna przyznał policjantom, że swój łup zamierzał sprzedawać osobom odwiedzającym cmentarz.
O jego dalszym losie zadecyduje teraz sąd. Grozić mu może kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują do wszystkich ludzi odwiedzających groby najbliższych, żeby w razie zauważenia podejrzanie zachowujących się osób, natychmiast kontaktować się z Policją pod nr 997, 112. Pamiętajmy, że szybkie zgłoszenie pozwoli funkcjonariuszom podjąć natychmiastowe i skuteczne działania.


asp. szt. Wojciech Jabłoński
« PREV
NEXT »

Popularne na Facebooku

Popularne