Łęczna: Pożar od świeczki. Do szpitala trafiło 10 osób - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

wtorek, 27 listopada 2018

Łęczna: Pożar od świeczki. Do szpitala trafiło 10 osób

W niedzielę wieczorem doszło do pożaru w jednym z mieszkań 4-piętrowego bloku na ul. Bogdanowicza w Łęcznej. Wszystko zaczęło się od zapalonej świeczki. Konieczna była ewakuacja mieszkańców. Do szpitala trafiło 10 osób z objawami podtrucia dymem.


foto: policja

    Około godz. 19:00 oficer dyżurny otrzymał informację o pożarze na ul. Bogdanowicza w Łęcznej. W akcji ratunkowej brało udział kilka zastępów straży pożarnej, patrole policji oraz pogotowie ratunkowe. Mieszkańcy bloku, w którym doszło do zdarzenia zostali ewakuowani.


    Według wstępnych ustaleń przyczyną zaprószenia ognia było pozostawienie zapalonej świeczki, od której zajęła się firanka i zasłony. Jak oświadczyła rozpytywana właścicielka mieszkania, w którym doszło do pożaru, wyszła ona na chwilę do innego pokoju celem przygotowania posiłku. Gdy poczuła woń dymu i zobaczyła płonący słupek głośnika, na którym wcześniej pozostawiła zapaloną świeczkę.

   W sumie poszkodowanych zostało dziesięć osób (4 osoby dorosłe i 6 dzieci), które trafiły do szpitala z objawami podtrucia dymem i na obserwację. Ewakuowanym osobom został zorganizowany nocleg zastępczy w Szkole Podstawowej nr 2 w Łęcznej.


   Dziś Przewodniczący Rady Nadzorczej Spółdzielni Mieszkaniowej Batory podjął decyzję o udostępnieniu mieszkań mieszkańcom w ewakuowanej klatce. Mieszkanie gdzie został zainicjowany pożar zostało zabezpieczone do czasu wykonania czynności procesowych.
I.Z
« PREV
NEXT »

Popularne na Facebooku

Popularne