Chojnice: Strzelał do dzieci na placu zabaw. 13- latka ciężko ranna - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

piątek, 30 listopada 2018

Chojnice: Strzelał do dzieci na placu zabaw. 13- latka ciężko ranna


Prokuratura Rejonowa w Chojnicach skierowała do słupskiego Sądu Okręgowego akt oskarżenia przeciwko Maciejowi T. w związku ze spowodowaniem ciężkich obrażeń ciała u 13 - letniej dziewczynki oraz narażenia dziewięciu innych nastolatków na tego rodzaju obrażenia. 

foto ilustracyjne: pixabay

Ustalenia śledztwa 
Z ustaleń śledztwa  wynika, iż 25 – letni oskarżony, 27 czerwca  2018 roku w Chojnicach przy ul. Młodzieżowej, oddał co najmniej 7 strzałów z broni pneumatycznej, w kierunku nastolatków bawiących się w pobliżu znajdującego się tam  placu zabaw. 


W wyniku zdarzenia, ciężkich obrażeń oka, wymagających operacyjnego usunięcia fragmentów tęczówki oraz soczewki, doznała jedna z nastolatek, natomiast pozostali nastolatkowie, z racji stworzonego przez oskarżonego zagrożenia, zostali jego zachowaniem narażeni na ciężki uszczerbek na zdrowiu.

Zaprzeczył celowym strzałom 
Maciej T. przesłuchany w charakterze podejrzanego nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu przestępstwa. W toku złożonych wyjaśnień początkowo zaprzeczył temu by strzelał z broni pneumatycznej. Ostatecznie przyznał, że strzelał z tego rodzaju broni, ale wskazał, że były to  strzały niecelowe. 


W toku postępowania przygotowawczego, na wniosek prokuratora, sąd zastosował wobec Macieja T. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Przestępstwo w warunkach recydywy
Oskarżony był wcześniej wielokrotnie karany sądownie, w tym za przestępstwo przeciwko życiu i zdrowiu, wobec powyższego obecnie będzie on odpowiadał w warunkach recydywy.
Maciejowi T. za popełnienie zarzucanego mu przestępstwa  grozi  kara pozbawienia wolności do lat 15.
« PREV
NEXT »

Popularne na YouTube

Popularne na Facebooku

Popularne