Biała Podl.: Potrącił dzieci na przejściu dla pieszych, nie miał uprawnień do kierowania - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

środa, 28 listopada 2018

Biała Podl.: Potrącił dzieci na przejściu dla pieszych, nie miał uprawnień do kierowania


Policjanci ustalają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło wczoraj na ul. Terebelskiej w Białej Podlaskiej. Z ustaleń mundurowych wynika, że kierujący volvo, potrącił dwójkę dzieci przechodzących na przejściu dla pieszych. Na szczęście dziewczynki nie doznały poważnych obrażeń ciała. Policjanci apelują o rozwagę i zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie przejść dla pieszych

foto: policja

Do zdarzenia doszło wczoraj około godz. 18:30 na ul. Terebelskiej w Białej Podlaskiej. Z ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem marki Volvo, potrącił dwójkę dzieci w wieku 8 i 12-lat, które przechodziły przez przejście dla pieszych. Siedzący za kółkiem 39-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej był trzeźwy, zdarzenie tłumaczył faktem, że nie zauważył dziewczynek. Świadkiem tego był kierowca jadący z przeciwka, który zatrzymał auto by ustąpić pierwszeństwa pieszym.

W wyniku zdarzenia dziewczynki przewiezione zostały do szpitala. Na szczęście obrażenia jakich doznały nie okazały się groźne, a całe zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja. Policjanci ustalili, że kierujący volvo 39-latek nie posiada uprawnień do kierowania. Mężczyzna  odpowiadał będzie za popełnione wykroczenia.

Policjanci ustalają okoliczności zdarzenia oraz apelują o rozwagę na drodze. Piesi, to „niechronieni” uczestnicy ruchu drogowego. Niejednokrotnie stają się ofiarami tragicznych wypadków. Kierujący pojazdami zbliżając się do oznakowanego  przejścia dla pieszych powinni zachować szczególną ostrożność, by zdążyć zahamować i uniknąć potrącenia. Pamiętajmy, że kierowanie pojazdem to odpowiedzialność zarówno za siebie, pasażerów jak i za innych uczestników ruchu drogowego.
B.S.P.

« PREV
NEXT »

Popularne na Facebooku

Popularne