80-latka wyszła na grzyby. Śmigłowiec, drony i psy ratownicze od 4 dni zaangażowane w poszukiwania - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

poniedziałek, 19 listopada 2018

80-latka wyszła na grzyby. Śmigłowiec, drony i psy ratownicze od 4 dni zaangażowane w poszukiwaniaJuż cztery doby trwają poszukiwania zaginionej 80-latki, która w czwartek (15 listopada) wyszła na grzyby i do chwili obecnej nie ma z nią żadnego kontaktu. W poszukiwaniach bierze udział kilkudziesięciu policjantów, strażaków oraz służby leśne i mieszkańcy miejscowości, z której pochodziła kobieta. Do akcji poszukiwawczej zaangażowano wiele osób oraz m.in. policyjny helikopter, drony oraz psy ratownicze.

foto: policja

Przypomnijmy, że 80-letnia Stanisława Blat zamieszkała w miejscowości Wielisławice (powiat strzelecko-drezdenecki) wyszła w czwartek (15 listopada) około godziny 12 na grzyby, prawdopodobnie do pobliskiego lasu. Do chwili obecnej nie wróciła do miejsca zamieszkania, nie nawiązała również żadnego kontaktu. Stanisław Blat w chwili wyjścia z domu ubrana była w ciemną bluzę i spodnie, a na głowie miała opaskę. Kobieta zabrała ze sobą białe wiadro. Co charakterystyczne, poruszała się o lasce.Zaraz po pierwszej informacji o zaginięciu, w poszukiwania zaangażowano kilkudziesięciu policjantów, strażaków oraz służby leśne i mieszkańców Wielisławic. Przeczesano okoliczne lasy i pola, sprawdzono zabudowania. 

W działaniach wykorzystano policyjny śmigłowiec, drony z kamerami termowizyjnymi oraz specjalnie wyszkolone psy ratownicze. Policjanci sprawdzają każdą informację, która może przyczynić się do odnalezienia zaginionej. 

Dlatego też osoby, które posiadają jakąkolwiek wiedzę o możliwym miejscu przebywania 80-latki proszone są o kontakt z Komendą Powiatowa Policji w Strzelcach Krajeńskich. 


 Tomasz Bartos
K P P w Strzelcach Kraj.

« PREV
NEXT »

Popularne na Facebooku

Popularne