ZWABIŁ DZIEWCZYNKĘ WRACAJĄCĄ ZE SZKOŁY NA TEREN OGRÓDKÓW DZIAŁKOWYCH I ZGWAŁCIŁ - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama


wtorek, 9 października 2018

ZWABIŁ DZIEWCZYNKĘ WRACAJĄCĄ ZE SZKOŁY NA TEREN OGRÓDKÓW DZIAŁKOWYCH I ZGWAŁCIŁ


 Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 29 letniemu mężczyźnie. Oskarżonemu zarzucono, że  7 lutego 2018 roku w Zielonej Górze, w okolicach terenów zielonych i działek ogrodniczych, używając przemocy oraz gróźb pozbawienia życia zmusił małoletnią, poniżej 15 lat pokrzywdzoną do pójścia z nim do altanki ogrodowej, gdzie pozbawił ją wolności zamykając w środku, a następnie wykorzystując w dalszym ciągu obawy i strach pokrzywdzonej i używając przemocy doprowadził ją do odbycia z nim kilkakrotnie  stosunku płciowego oralnego oraz zmuszał ją do wykonywania czynności poprzez dotykanie jego genitaliów.

 
foto ilustracyjne
Jak ustalono tamtego dnia, pokrzywdzona wracała ze szkoły do domu.  W pewnym momencie  podszedł do niej mężczyzna,który przytrzymał ją za odzież, a następnie zawiązał jej oczy chustką. Jednocześnie powiedział do niej, że jeśli chce żyć to ma się nie odzywać. 


Sprawca następnie zaprowadził pokrzywdzoną do domku na terenie ogródków działkowych. Tam  pozbawił ją wolności zamykając w środku i zgwałcił. 

Po jakimś czasie mężczyzna wyprowadził dziewczynkę z terenów działkowych zdjął jej opaskę z oczu i kazał iść prosto do domu nie oglądając się za nim. 
 
W toku podjętych czynności, zwłaszcza na podstawie policyjnego rozpoznania środowiska i zeznań pokrzywdzonej ustalono, że sprawcą opisanego wyżej przestępstwa jest 29 letni mężczyzna. Sprawcę zatrzymano i przedstawiono mu zarzuty. Oskarżony przyznał się w całej rozciągłości do popełnienia zarzucanego mu przestępstwa i złożył wyjaśnienia korelujące z ustalonym stanem faktycznym.
Sprawca wyjaśniał, iż w nocy poprzedzającej zdarzenie zażywał amfetaminę. 
Powołani do sprawy biegli stwierdzili,  iż podejrzany w czasie popełnienia zarzucanego mu czynu nie miał zniesionej ani ograniczonej znacznie zdolności rozpoznania znaczenia czynu ani kierowania swoim postępowaniem. Rozpoznano natomiast u oskarżonego uzależnienie od substancji psychoaktywnych, nie stwierdzono  zaburzeń preferencji seksualnych. 
 
Mężczyzna na wniosek prokuratora, decyzją sądu został tymczasowo aresztowany. 
Za opisane czyny grozi mu kara na okres nie krótszy niż 3 lata pozbawienia wolności. 

/jcz
loading...
« PREV
NEXT »

Popularne na Facebooku

Popularne