Zamordowali znajomego a ciało ukryli w walizce - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

sobota, 13 października 2018

Zamordowali znajomego a ciało ukryli w walizceWczoraj na terenie województwa mazowieckiego kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach wraz ze skarżyskimi stróżami prawa zatrzymali 32 – letniego mężczyznę i 31- letnią kobietę, którzy podejrzewani są o związek ze śmiercią 40 - latka z gminy Skarżysko – Kościelne. Dzisiaj zostali przesłuchani przez prokuratora gdzie usłyszeli zarzuty.

foto: policja

W minioną sobotę skarżyscy policjanci zostali powiadomieni przez mieszkankę gminy, że od kilku dni na własną rękę poszukuje swojego 40– letniego brata. Dzień później kobieta poinformowała, że zaginiony może przebywać w jednym z domów na terenie miejscowości Grzybowa Góragdzie bywał wcześniej widywany. Jako, że dom był zamknięty stróże prawa poprosili o pomoc strażaków, którzy wyważyli drzwi. Wewnątrz budynku w jednym z pomieszczeń funkcjonariusze ujawnili zwłoki mężczyzny, znajdujące się w walizce. Pod nadzorem prokuratora wraz z biegłym lekarzem z zakresu medycy sądowej przeprowadzone zostały czynności procesowe. Śledczy nie mieli wątpliwości, że za śmiercią mężczyzny, którym okazał się zaginiony 40 – latek, stoją inne osoby.Sprawą zajęli się skarżyscy kryminalni, do których dołączyli koledzy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach. W toku prowadzonych czynności prawdopodobne było, że związek ze sprawą ma 31 – latka zamieszkująca w domu, w którym  znaleziono zwłoki oraz jej 32 – letni partner. Miejsce pobytu obojga nie było znane. Skrupulatna i wnikliwa praca policjantów przyniosła efekt w postaci zatrzymania ukrywającej się pary. Wczoraj w okolicach Warki na Mazowszu kryminalni zatrzymali podejrzewanych o związek ze sprawą. Oboje trafili do policyjnego aresztu. Dziś byli przesłuchani przez prokuratora. O ich dalszym losie 
zadecyduje teraz sąd.

- Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na ustalenie, że Damian M. zadając pokrzywdzonemu liczne ciosy po całym ciele pozbawił go życia. Następnie wraz z Mariolą Sz. postanowili zatrzeć ślady przestępstwa i dodatkowo dokonali znieważenia zwłok. Do wszystkich tych zdarzeń doszło w okresie od 30 września do 7 października - informuje prokuratora w prasowym komunikacie.

Opr. J.G.
Źródło: KPP w Skarżysku-Kam./fakt24


« PREV
NEXT »

Popularne na YouTube

Popularne na Facebooku

Popularne