Skazani za wielokrotne gwałty na dzieciach. Prokurator domagał się wyższej kary - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

czwartek, 25 października 2018

Skazani za wielokrotne gwałty na dzieciach. Prokurator domagał się wyższej kary


Izabela S. (40 l.) i Jarosław W. (38 l.) z województwa opolskiego, zostali skazani przez Sąd Okręgowy na 8 lat więzienia za wielokrotne gwałty i znęcanie się nad trojgiem swoich małoletnich dzieci. Wyrok nie jest prawomocny. Prokurator żądał 15 lat więzienia.


foto: pixabay

Proces toczył się z wyłączeniem jawności. Według ustaleń śledczych, mieszkająca pod Krapkowicami para, miała znęcać się nad pięciorgiem małoletnich dzieci, z których czworo to ich własne pociechy, a jedna dziewczynka jest pasierbicą oskarżonego. W przypadku trójki z nich miało dochodzić do przemocy seksualnej. Gehenna dzieci trwała od 2013 do 2016 roku. Pokrzywdzone maluszki mają obecnie 5, 6 i 7 lat. 


Dochodzenie wykazało, że od 2013 roku przez dwa lata Zygmunt Ż. (56 l.) i Mariusz D. (41 l.)  zapraszani byli przez Izabelę S. do jej domu. W tym czasie odbywały się alkoholowe libacje, w czasie których mężczyźni molestowali i wykorzystywali seksualnie dzieci kobiety. 

Proces Izabeli S. i Jarosława W. jest wynikiem innej sprawy, podczas której sądzeni byli Zygmunt Ż. i Mariusz D. 

Izabela S. i Jarosław W., oprócz wyroku ośmiu lat więzienia, otrzymali także zakaz zbliżania się do trojga pokrzywdzonych (do momentu osiągnięcia przez nich pełnoletności), które były ofiarami gwałtów. Sąd zobowiązał ich również do wypłaty, tytułem zadośćuczynienia, po 50 tysięcy złotych każdemu z pięciorga poszkodowanych dzieci. 

Mariusz D. został skazany na 13,5 roku pozbawienia wolności, natomiast Zygmunt Ż. usłyszał wyrok 12. lat więzienia.


Sprawa wyszła na jaw, gdy dzieci trafiły do rodziny zastępczej. Policję zawiadomili nowi opiekunowie, których zaniepokoiło dziwne zachowanie podopiecznych. 

Renata Zalewska-Ociepa
Źródło: Polsat News
« PREV
NEXT »

Popularne na Facebooku

Popularne