Projekt ustawy o zmianie ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi został skierowany do prac w Komisjach Zdrowia oraz Polityki Społecznej i Rodziny - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

piątek, 5 października 2018

Projekt ustawy o zmianie ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi został skierowany do prac w Komisjach Zdrowia oraz Polityki Społecznej i Rodziny


Podczas środowej debaty złożono wniosek o skierowanie projektu ustawy o zmianie ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi do prac w połączonych Komisjach Zdrowia oraz Polityki Społecznej i Rodziny. 


zdjęcie: sejm.gov.pl

Zdecydowali o tym: Prawo i Sprawiedliwość, Kukiz’15 oraz posłowie niezrzeszeni: Piotr Liroy Marzec, Jan Klawiter, Janusz Sanocki, Robert Winnicki i Jacek Wilk.
Wniosek o odrzucenie projektu ustawy złożyła Platforma Obywatelska. 


Inicjatorem nowelizacji ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi jest Ogólnopolskie Stowarzyszenie Wiedzy o szczepieniach STOP NOP. 
Pod projektem podpisało się 121 tysięcy osób. 

- Projekt ustawy o wolność wyboru w kwestii szczepień został skierowany na połączone Komisje Zdrowia oraz Polityki Społecznej i Rodziny. Głosowało 412 posłów, 252 było za skierowaniem ustawy do dalszych prac, 158 przeciw, 2 wstrzymało się. Jest to sukces wszystkich osób, które napotkaliśmy na naszej drodze Obywatelskiej Inicjatywy Ustawodawczej. Debata na temat bezpieczeństwa systemu szczepień zostanie podjęta. Głos setek tysięcy rodzin zostanie wysłuchany – napisał Piotr Jawornik, wiceprezes zarządu Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Wiedzy o Szczepieniach STOP NOP.

Imienna lista posłów którzy głosowali:
http://orka.sejm.gov.pl/Glos8.nsf/dok?OpenAgent&69_42

Renata Zalewska-Ociepa
orka.sejm.gov.pl
orka.sejm.gov.plloading...
« PREV
NEXT »

Popularne na YouTube

Popularne na Facebooku

Popularne