PK: komunikat dotyczący pożaru kamienicy w Lęborku - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

poniedziałek, 1 października 2018

PK: komunikat dotyczący pożaru kamienicy w Lęborku


W związku z pożarem kamienicy, do którego doszło w nocy z 30 września 2018r. na 01 października 2018r. w Lęborku przy ul. Pileckiego, Prokuratora Okręgowa w Słupsku z dniem dzisiejszym podjęła decyzję o przeprowadzeniu śledztwa w kierunku o popełnienie czynu polegającego na sprowadzeniu zdarzenia powszechnie niebezpiecznego w postaci pożaru, którego następstwem był ciężki uszczerbek na zdrowiu wielu osób. 

zdjęcie ilustracyjne: g/wZe wstępnych ustaleń wynika, iż pożar kamienicy, w której zameldowanych było 28 osób, wybuchł około godziny 01.30 w nocy z 30 września 2018r. na 01 października 2018r. i zaczął on się rozpowszechniać począwszy od dolnej kondygnacji budynku poprzez klatkę schodową oraz drewniane schody. W momencie powstania pożaru w budynku przebywało 25 jego mieszkańców. 
W wyniku pożaru obrażeń ciała odniosło łącznie 20 osób, przy czym 3 dzieci w wieku 4, 13 i 16 lat doznało ciężkich obrażeń ciała w postaci poparzeń 100, 90 i 50 proc. ciała, 2 osoby, w tym 3 m-ne dziecko doznało obrażeń w postaci niedotlenienia, a pozostałe 15 osób doznało głównie lekkich obrażeń ciała wynikających z podtrucia tlenkiem węgla i lekkich poparzeń. 

Wszyscy mieszkańcy kamienicy zostali ewakuowani oraz zostało im zapewnione schronienie w lęborskiej noclegowni. Osoby, które w wyniku pożaru odniosły obrażenia, w tym ciężkie obrażenia ciała, zostały przewiezione do szpitali w Wejherowie, Gdyni oraz w Słupsku; pozostali pokrzywdzeni zostali opatrzeni w placówkach medycznych na terenie Lęborka. 

W akcji gaśniczej uczestniczyło 8 zastępów straży pożarnej i została ona zakończono w dniu 01 października 2018r. około godziny 06.00 nad ranem 
Obecnie na miejscu zdarzenia pod nadzorem prokuratora przeprowadzane są oględziny. W sprawie zaistniałego pożaru nie wyklucza się możliwości, iż powstał on przy udziale osób trzecich. 

Śledztwo w przedmiotowej sprawie zostanie przeprowadzone przez Prokuraturę Okręgową w Słupsku. 

Ewentualnemu sprawcy spowodowania pożaru, jeżeli jego następstwem była śmierć człowieka lub ciężki uszczerbek na zdrowiu wielu osób, gdy sprawca działał umyślnie grozi kara pozbawienia wolności od lat 2 do 12, a gdy sprawca działał nieumyślnie grozi kara pozbawienia wolności od 6 m-cy do lat 8. 

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.(PAP) 
kom/ tnt/
loading...
« PREV
NEXT »

Popularne na YouTube

Popularne na Facebooku

Popularne