Pierwsze czytanie obywatelskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama


środa, 3 października 2018

Pierwsze czytanie obywatelskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi


Już dzisiaj, 3. października, pierwsze czytanie obywatelskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi, który przedstawi w sejmie prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Wiedzy o Szczepieniach STOP NOP, Justyna Socha. 


foto: Justyna Socha


Przewidywana godzina posiedzenia to 17:15. 
Inicjatorem nowelizacji ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi jest Ogólnopolskie Stowarzyszenie Wiedzy o szczepieniach STOP NOP. 
Pod projektem podpisało się 121 tysięcy osób. 
Zakłada on zniesienie przymusu szczepień na rzecz ich dobrowolności. Na lekarzy nakłada obowiązek dokładnego badania i wywiadu przed kwalifikacją do szczepienia, udzielenie pełnych informacji o szczepionce i skutkach ubocznych. Rodzicom natomiast daje prawo zgłaszania niepożądanych odczynów poszczepiennych.

Renata Zalewska-Ociepa

loading...
« PREV
NEXT »

Popularne na Facebooku

Popularne