Opiekunka z MOPS w Gnieźnie biła 80. letnią, niewidomą, podopieczną. Przerażające nagranie w artykule - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

wtorek, 30 października 2018

Opiekunka z MOPS w Gnieźnie biła 80. letnią, niewidomą, podopieczną. Przerażające nagranie w artykulePani Irena, osiemdziesięcioletnia, niewidoma, kobieta padła ofiarą opiekunki MOPS w Gnieźnie. Karina G. znęcała się nad podopieczną fizycznie i psychicznie. Sprawą zajęła się policja i prokuratura.


foto: screen
Karina G. opiekowała się Panią Ireną od dwóch lat. Rodzinę staruszki zaniepokoiły siniaki na jej ciele oraz to, że zaczęła się ona dziwnie zachowywać. Bliscy staruszki postanowili zamontować w mieszkaniu ukrytą kamerę. Nagranie z pierwszego dnia było wstrząsające. Karinę G. dyscyplinarnie zwolniono z pracy, a sprawą zajęli się śledczy.


Jak informuje moje-gniezno.pl, wnuczka Pani Ireny, Kinga Bednarczyk, powiedziała, że od dłuższego czasu na ciele jej babci pojawiać się zaczęły bardzo duże siniaki, kobieta zaczęła także popłakiwać oraz stała się wygaszona. - W końcu postanowiliśmy zamontować kamery. To, co ujrzeliśmy było dla nas wielkim szokiem. Opiekunka z MOPS-u biła moją babcię, groziła jej, że ją udusi. Babcia jest ciężko chora - miała udar, nie chodzi i jest niewidoma. Jest całkowicie zależna od osób trzecich. To, co widać na materiale, to pierwsze nagranie, które odtworzyliśmy po zamontowaniu kamery. Babcia w momentach, gdy opiekunka ją biła bardzo płakała. Jestem niemalże pewna, że moja babcia nie była jedyną osobą, która była tak traktowana przez panią Karinę – poinformowała Pani Kinga.

Dyrektor gnieźnieńskiego MOPS, Hanna Adamczak, natychmiast zwolniła dyscyplinarnie Karinę G. 


- Prokuratura Rejonowa w Gnieźnie wszczęła śledztwo w sprawie znęcania się fizycznego i psychicznego w okresie od co najmniej sierpnia do 12 września tego roku nad osobą pokrzywdzoną, nieporadną ze względu na jej stan zdrowia, to jest o przestępstwo z artykułu 207 paragraf 1a kodeksu karnego - powiedziała Małgorzata Rezulak-Kustosz, prokurator rejonowa gnieźnieńskiej Prokuratury. - Postępowanie w tej sprawie prowadzone jest w przedmiocie ustalenia okoliczności przede wszystkim zdarzenia, które miało miejsce w dniu 12 września, albowiem osoby zgłaszające przedstawiły nagranie z kamery zainstalowanej w miejscu pobytu pokrzywdzonej. Na tej podstawie cała sprawa została ujawniona przez osoby najbliższe dla pokrzywdzonej i zgłoszona do organów ścigania, jak również do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej – dodała prokurator.


Zgromadzony materiał dowodowy pozwala prokuraturze na postawienie zarzutów opiekunce Karinie G. Podejrzana otrzymała wezwanie w celu przeprowadzenia z nią czynności.

Renata Zalewska-Ociepa
Źródło: moje-gniezno.pl, TVN24

« PREV
NEXT »

Popularne na Facebooku

Popularne