Na rynku kredytów mieszkaniowych zapowiada się najlepszy rok dekady - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

środa, 10 października 2018

Na rynku kredytów mieszkaniowych zapowiada się najlepszy rok dekadyNa rynku kredytów mieszkaniowych zapowiada się najlepszy rok bieżącej dekady, gdyż łączna wartość podpisanych w 2018 r. umów na kredyty mieszkaniowe może sięgnąć 56 mld zł - poinformowało w środę Biuro Informacji Kredytowej (BIK).foto: pixabay


"Dobrą koniunkturę widać szczególnie na rynku kredytów mieszkaniowych. Jeśli sprzedaż w tym segmencie będzie podążać według cykli obserwowanych w poprzednich latach (...), to łączna wartość podpisanych w 2018 r. umów na kredyty mieszkaniowe może sięgnąć 56 mld zł (wzrost rok do roku o ok. 17 proc.). Byłby to rekord bieżącej dekady" - napisano w komunikacie.

Z danych BIK wynika, że w pierwszym półroczu 2018 r. banki udzieliły kredytów mieszkaniowych na kwotę 27,9 mld zł.

BIK informuje, że w pierwszym półroczu sprzedaż kredytów mieszkaniowych była najwyższa od kilku lat zarówno pod względem liczby udzielonych kredytów, która wzrosła o 7,8 proc., jak i pod względem wartości, gdzie zanotowano wzrost o 16,7 proc.Według BIK na wzrost wartości kredytów miały wpływ podwyżki cen mieszkań, które zdrożały przez rosnące ceny robocizny i materiałów budowalnych.

Źródło: Codzienny Serwis Informacyjny PAP


« PREV
NEXT »

Popularne na YouTube

Popularne na Facebooku

Popularne