Mały kotek stłukł wazon. Za karę właściciel wyrzucił go przez okno z 3 piętra - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

poniedziałek, 8 października 2018

Mały kotek stłukł wazon. Za karę właściciel wyrzucił go przez okno z 3 piętraDo zdarzenia doszło tuż przed godziną 20.00. Oficer dyżurny został powiadomiony, iż w jednym z mieszkań na terenie Lubina mężczyzna znęca się nad zwierzęciem. Na miejsce udał się patrol z wydziału prewencji lubińskiej komendy. 

zdjęcie ilustracyjne: g/w

Policjanci ustalili, iż w trakcie spożywania alkoholu ze znajomymi, właściciel mieszkania złapał 4 –miesięcznego kota i wyrzucił go przez balkon z trzeciego piętra. Mężczyzna był nietrzeźwy. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało ponad promil.


 61-latek tłumaczył funkcjonariuszom, że kot cały dzień go denerwował, a gdy ogonem stłukł wazon, miarka się przebrała i wyrzucił go przez otwarty balkon. Policjanci na miejsce wezwali lekarza weterynarii, który ocenił stan kotka jako ciężki.


Zwierzę trafiło do lecznicy, a jego właściciel do aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty. Teraz mężczyzna musi zapłacić 2 tys. zł grzywny i 1,5 tys. zł nawiązki na cel związany z ochroną zwierząt.
st. asp. Monika Kaleta


loading...
« PREV
NEXT »

Popularne na Facebooku

Popularne