Dwumiesięczne niemowlę ofiarą znęcania ze szczególnym okrucieństwem - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

środa, 31 października 2018

Dwumiesięczne niemowlę ofiarą znęcania ze szczególnym okrucieństwemNa początku września 2018r. jeden z asystentów rodziny współpracujący z Gminnym  Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Jabłonnie podczas wykonywania swych obowiązków zauważył poważne obrażenia u dwumiesięcznego chłopca.

foto: pixabay

Wezwane pracownicy pogotowia oraz lekarz nie mieli wątpliwości, że wobec niemowlęcia była stosowana przemoc fizyczna. Wezwano funkcjonariuszy Policji. 


Badania przeprowadzone w szpitalu oraz opinia biegłego z zakresu medycyny sądowej potwierdziły liczne obrażenia ciała dziecka w postaci złamań żeber, kości łonowej, kości czaszki, a także zasinienia w obrębie całego ciała.

W dniu 09 września 2018r. dwudziestodziewięcioletni ojciec dziecka usłyszał w Prokuraturze Rejonowej w Legionowie zarzut znęcania się ze szczególnym okrucieństwem nad osobą nieporadną ze względu na wiek.

Daniel G. częściowo przyznał się do popełniania zarzucanego mu czynu oraz złożył wyjaśnienia, które są analizowana także w kontekście odpowiedzialności karnej innych osób. 
Tego samego dnia Sąd Rejonowy w Legionowie uwzględnił wniosek prokuratora i zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.Dziecko przebywa w szpitalu. W toku dalszego śledztwa prokurator będzie uzupełniał na bieżąco dokumentację medyczną, co może skutkować zmianą kwalifikacji prawnej czynu.

Jednocześnie prokurator zwrócił się do sądu rodzinnego o przeprowadzenie stosownego postępowania wobec niewłaściwego wykonywania władzy rodzicielskiej wobec dziecka.


« PREV
NEXT »

Popularne na YouTube

Popularne na Facebooku

Popularne