Akcja środowisk LGBTQI. 26. października „Tęczowy Piątek” w polskich szkołach - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

czwartek, 25 października 2018

Akcja środowisk LGBTQI. 26. października „Tęczowy Piątek” w polskich szkołachJuż jutro, 26. października w 211. szkołach w naszym kraju odbędzie się akcja „Tęczowy Piątek, zorganizowana przez środowiska  LGBTQI.

foto ilustracyjne: pixabay

Jak informuje Joanna Skonieczna z organizacji społecznej Kampania Przeciw Homofobii, głównym celem akcji jest pokazanie uczennicom i uczniom, że szkoła jest bezpiecznym miejscem, w którym każdy może być sobą. W tym dniu zarówno uczniowie, jak i dorośli dadzą wyraźny sygnały osobom LGBTQI, że mogą one liczyć na ich wsparcie. Kampania Przeciw Homofobii, to pozarządowa organizacja działająca na rzecz osób homoseksualnych, biseksualnych oraz transpłciowych. 


Część rodziców oraz władz samorządowych skrytykowało pomysł. Radny Krzysztof Żuk napisał do prezydenta Lublina list, w którym oznajmił, że akcja budzi sprzeciw i oburzenie rodziców, którzy informowali go, że nie chcą, żeby ich dzieci brały udział w takich wydarzeniach. 

Zastępca przewodniczącego sejmowej Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży, poseł PiS Dariusz Piontkowski, poinformował, że głos rodziców w sprawie akcji w danej placówce jest bardzo ważny, zwrócił także uwagę na to, że zajęcia nie są obowiązkowe i nie każdy uczeń musi brać w nich udział.

Akcję zdecydowanie potępił poseł Robert Winnicki. 

Renata Zalewska-Ociepa
Źródło: wp.pl, rmf24
« PREV
NEXT »

Popularne na YouTube

Popularne na Facebooku

Popularne