105 zarzutów korupcyjnych dla lekarza z Warszawy. Wystawiał fałszywe zaświadczenia - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

wtorek, 23 października 2018

105 zarzutów korupcyjnych dla lekarza z Warszawy. Wystawiał fałszywe zaświadczenia


48-letni lekarz medycyny pracy z Warszawy usłyszał 105 zarzutów korupcyjnych. Według ustaleń Prokuratury Okręgowej w Warszawie Rafał M. miał wystawiać za pieniądze m.in. zaświadczenia o niezdolności do pracy.

foto: pixabay

W toku prowadzonego przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie wspólnie z Komendą Stołeczną Policji Wydziałem do Walki z Korupcją śledztwa w sprawie przyjmowania korzyści majątkowych w związku z wystawianiem fikcyjnych zaświadczeń oraz orzeczeń lekarskich, 17 października 2018 roku na polecenie prokuratora zatrzymano lekarza Rafała M.


Prokurator przedstawił Rafałowi M. 105 zarzutów popełniania przestępstw. Polegały one na przyjmowaniu korzyści majątkowych w związku z wystawianiem zaświadczeń lekarskich o czasowej niezdolności do pracy z powodu choroby osobom, które faktycznie chore nie były i w niektórych przypadkach bez przeprowadzenia odpowiedniego badania. Podejrzany jest on ponadto o wydawanie orzeczeń o braku przeciwwskazań zdrowotnych do podjęcia pracy na danych stanowiskach czy kierowania określonymi pojazdami, także bez przeprowadzania takich badań, a czasem nawet bez kontaktu z osobami, którym dane orzeczenia były wystawiane. W niektórych przypadkach wystawiane zaświadczenia były antydatowane.

W zamian za wystawienie zwolnienia lekarskiego lub orzeczenia stwierdzającego brak przeciwwskazań do wykonywania danego zawodu, podejrzany przyjmował korzyści majątkowe w kwotach od 50 złotych do 200 złotych.

Podejrzany nie przyznał się do zarzucanych mu czynów i skorzystała z prawa do odmowy złożenia wyjaśnień.

Kara łączna jaka grozi podejrzanemu to 15 lat pozbawienia wolności.

« PREV
NEXT »

Popularne na YouTube

Popularne na Facebooku

Popularne