Zabójstwo 22- letniego Niemca. 2,5 tys. osób na demonstracji w Koethen - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

poniedziałek, 10 września 2018

Zabójstwo 22- letniego Niemca. 2,5 tys. osób na demonstracji w Koethen

Około 2,5 tys. osób zebrało się w niedzielę w mieście Koethen. To reakcja na śmierć 22-letniego Niemca, który zginął na placu zabaw. Policja zatrzymała w tej sprawie dwóch Afgańczyków.

Zabójstwo 22- letniego Niemca. 2,5 tys. osób na demonstracji w Koethen
zdjęcie: waz.de


Jak informuje agencja dpa, wielu uczestników niedzielnej demonstracji przybyło na nią w reakcji na apele prawicowych ugrupowań w mediach społecznościowych.

Jak podaje DW, aresztowani migranci to 18-latek i 20-latek. Według dpa trzeci z Afgańczyków, którzy przebywali na placu zabaw, nie jest o nic podejrzany i nie został zatrzymany.

Na placu zabaw, na którym doszło do tragedii, mieszkańcy zostawiali w niedzielę kwiaty i stawiali świece. Odbyło się tam również spontaniczne czuwanie. W jednym z kościołów odbyła się modlitwa o pokój, po której zorganizowano zbiórkę dla rodziny zabitego mężczyzny, z przeznaczeniem na pokrycie kosztów pogrzebu. W mieście - jak odnotowała agencja dpa - panował spokój.

To kolejny taki incydent w Niemczech - 26 sierpnia podczas bójki między kilkoma mężczyznami różnej narodowości w saksońskim Chemnitz zginął 35-letni Niemiec, a w związku z zajściem aresztowano Irakijczyka i Syryjczyka, ubiegających się o azyl w RFN.

źródło: PolsatNews/ wp.pl/ tvn24/
loading...
« PREV
NEXT »

Popularne na Facebooku

Popularne