Wymachiwał nożem i groził przechodniom - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

sobota, 29 września 2018

Wymachiwał nożem i groził przechodniom


Wrocławscy policjanci interweniowali wobec agresywnego mężczyzny. 40 - latek wymachiwał nożem kuchennym o długości kilkunastu centymetrów i kopał w drzwi zamkniętego sklepu. Agresor groził też pozbawieniem życia przypadkowym przechodniom. Zaniepokojeni od razu zadzwonili na Policję. Oficer Dyżurny błyskawicznie skierował na miejsce patrole.Najbliżej miejsca zdarzenia byli funkcjonariusze Wydziału Prewencji i Patrolowego z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. Od razu zlokalizowali mężczyznę. Stał on nieopodal wejścia do supermarketu, trzymając w ręku nóż kuchenny. W bliskiej odległości od mężczyzny stały dwie postronne kobiety, dlatego policjanci postanowili od razu podjąć działania.
Policjanci wezwali mężczyznę, aby odrzucił  nóż. Ten jednak nie reagował. Wobec tego, funkcjonariusze używając siły fizycznej oraz służbowej tonfy, skutecznie wytrącili mężczyźnie nóż z ręki i obezwładnili go. Zatrzymany został doprowadzony do radiowozu. Od chwili, gdy policjanci przyjechali na miejsce, do czasu obezwładnienia mężczyzny, minęło raptem kilkanaście sekund.
40 - latek trafił na komisariat Policji, gdzie sprawdzono jego stan trzeźwości. Okazało się, że ma blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania gróźb karalnych. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd.

Dzięki skutecznej interwencji Policji, nikt z okolicznych przechodniów nie ucierpiał.

asp. szt. Paweł Petrykowski
loading...
« PREV
NEXT »

Popularne na Facebooku

Popularne