Szerszenie zaatakowały biegaczy, 18 osób trafiło do szpitala - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

niedziela, 16 września 2018

Szerszenie zaatakowały biegaczy, 18 osób trafiło do szpitalaDo zdarzenia doszło w sobotę (15 września) popołudniu w miejscowości Zełwągi. 18 osób, w tym jedno dziecko, zostało pogryzionych przez owady.

Szerszenie zaatakowały biegaczy, 18 osób trafiło do szpitala
zdjęcie ilustracyjne: pixabay


18-cioro dorosłych i dziecko uległo użądleniu przez szerszenie podczas imprezy "Biegam bo lubię" organizowanej Zełwągach w gminie Mikołajki. Do zdarzenia doszło w sobotę około godziny 17. Jak poinformował młodszy aspirant Rafał Jackowski z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, ze względu na wybuch paniki, do zdarzenia wysłano patrole. - Policjanci udali się na miejsce zdarzenia, aby je zabezpieczyć - tłumaczył.

Impreza "Biegam bo lubię" jest na terenie gminy Mikołajki organizowana cyklicznie od kilku lat. Trasa w Zełwągach biegła polną drogą obok krajowej "szesnastki".

Do podobnej sytuacji doszło 7 lat temu podczas pikniku biegowego w Tychach. We wrześniu 2011 r. grupa biegaczy została zaatakowana przez rój owadów, a pogotowie udzieliło pomocy kilkudziesięciu osobom.

Jak swego czasu informował Główny Inspektorat Sanitarny pojedyncze ugryzienia są niegroźne, to w skrajnych przypadkach mogą doprowadzić do wstrząsu anafilaktycznego.

źródło: gazetaolsztynska/ tvn24/ wiadomosci.wp/ PolsatNews/ niezalezna.pl/ NaTemat


loading...
« PREV
NEXT »

Popularne na Facebooku

Popularne