Sulejów: Mały Bohater uratował rodzinę z płonącego domu - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

środa, 26 września 2018

Sulejów: Mały Bohater uratował rodzinę z płonącego domu


Dzięki odwadze i przytomności 12-letniego chłopca udało się uratować życie jego najbliższych. W domu, w którym przebywała rodzina wybuchł pożar, a mały bohater wyprowadził z płonącego mieszkania swoją 8-letnią siostrę. Mama chłopca w tym samym czasie pomogła opuścić posesję swojej 87-letniej schorowanej cioci. Na szczęście nie doszło do tragedii.

zdjęcie: policja

„Ten, kto ratuje życie jednego człowieka, ratuje cały świat”

Policjanci z Komisariatu Policji w Sulejowie wyjaśniają okoliczności zdarzenia, do którego doszło 25 września 2018 roku tuż przed godziną 17.00 w Dąbrówce, gmina Aleksandrów. W domu jednorodzinnym wybuchł pożar spowodowany najprawdopodobniej wadą instalacji elektrycznej. 

Ogień rozprzestrzeniał się bardzo szybko ponieważ był to budynek drewniany, który otaczały betonowe mury. W mieszkaniu były cztery osoby: 33-letnia kobieta oraz jej dwójka dzieci: 12-letni chłopiec i 8 – letnia dziewczynka, a także 87-letnia schorowana ciocia. Chłopiec widząc nadchodzące zagrożenie oraz odciętą ogniem drogę ewakuacji z budynku, bez chwili zwłoki i zawahania wybił szybę w oknie  wychodzącym na podwórko i wyciągnął przez nie swoją cztery lata młodszą siostrę. 


W tym samym czasie jego mama pomogła wyjść starszej kobiecie. Chłopiec z obrażeniami rąk trafił pod specjalistyczną opiekę medyczną. Dzięki małemu bohaterowi nie doszło do tragedii. Życiu i zdrowiu rodziny nie zagraża niebezpieczeństwo. Wójt gminy Aleksandrów zapewnił pokrzywdzonym lokal zastępczy oraz wsparcie finansowe.

loading...
« PREV
NEXT »

Popularne na YouTube

Popularne na Facebooku

Popularne